Kes ei sobi presidendiks?

Kõige pühendunum liberaal praeguseks sõelale jäänud kandidaatidest on Eiki Nestor, leiab Jevgeni Krištafovitš (pildil).  Foto: Postimees/Scanpix
29. august 2016 kell 7:15

Jevgeni Krištafovitš (Vabaerakond) teab ühte, kes presidendikandidaadi kandidaatidest ei peaks saama järgmiseks Eesti Vabariigi presidendiks. See on ...

... Mart Helme. Teised kõik sobivad.

Seekord on palju tugevaid kandidaate, kelle seast on raske valida kõige paremat. Hoian pöialt Marina Kaljurannale, kes on sümpaatne ja kogenud diplomaat, kuid ma tunnistan, et tal ei ole veel poliitilist kogemust ja tegelikult rahvas ei tea tema maailmavaadet. Eeldan, et ta on liberaal, kuid võib-olla enne tema kolimist Kadriorgu oleks hea, kui ta osaleks ka pärisvalimistel ning tutvustaks laiemalt oma poliitilisi vaateid.

Kõige pühendunum liberaal praeguseks sõelale jäänud kandidaatidest on Eiki Nestor, ja temale soovin kõige rohkem võitu nendel valimistel. Muidugi on ka Siim Kallase programm viieline, tema sobiks Eesti riigipeaks samuti, kuid sellisel juhul kardan veidi, et järgmise viie aasta jooksul me ei räägi muust kui ainult VEB-fondist. 

Kandidaat Jõksi puhul soovin teada, kas ta jätkuvalt, nagu ka kümme aastat tagasi õiguskantslerina, peab põhjendatuks erisooliste ja samasooliste paaride erikohtlemist abieluõiguse kontekstis. Või on ta oma positsiooni mõnevõrra korrigeerinud näiteks Ameerika Ühendriikide ülemkohtu samateemalise lahendi valguses. Seega, avaldagu enne selge arvamus kooseluseaduse kohta ja siis alles otsustan, kas ühtin sellega.

Mailis Repsile aga võin soovitada teisi palju lihtsamaid ja loomulikumaid viise, kuidas Keskerakonnast välja astuda – Vabariigi Presidendiks saamine on vaid üks neist, aga kahtlemata kõige glamuursem.

Autor: Jevgeni Krištafovitš

Hetkel kuum