Loone Ots: Tartu peab tegema oma parima, et taotluste läbivaatamine kulgeks kiirelt
Suurettevõtjad ei saa Tartus mõistliku ajaga näiteks ehitusluba kätte, ent samal ajal on neid, kelle taotlused kooskõlastatakse kogu aeg kiirelt, kirjutab EKRE linnapeakandidaat Loone Ots vastuses Äripäeva valimiste-eelsele küsitlusele.
Kitsikuses on nii suured kui ka väikesed ettevõtjad. Suurettevõtjaid segab bürokraatia. Näiteks ei saa mõistliku ajaga kätte ehitusluba, aga hinnad ju kallinevad. Kui detailplaneeringut tuleb oodata mitu aastat ja ehitus ise kestab veel kaks, siis kannatab ettevõtja kahju.
Oleme kõik märganud, et elektriturg muutub üha enam ettearvamatuks. Hinnatipud, võrgutasude tõus ja elektrikatkestused on saanud igapäevase äririski ja mitte ainult erakordsete ilmastikunähtuste osaks. Eesti ettevõtted, kes otsustavad täna investeerida energiasalvestusse, ei räägi enam pelgalt kulude kokkuhoiust, vaid äristrateegiast, paindlikkusest ja uuest sissetulekuallikast.