Erkki Kubber: kas järgmised ükssarvikud võiksid olla miljardilise väärtuse asemel hoopis miljardi inimese aitajad?
Mis oleks, kui hakkaks ükssarvikuks nimetama hoopis ettevõtet, mis suudab positiivselt mõjutada miljardit inimest või hoopis istutada miljard puud, küsib Sotsiaalsete Ettevõtete Võrgustiku juhatuse liige Erkki Kubber.
Sotsiaalsete Ettevõtete Võrgustiku juhatuse liige Erkki Kubber
Foto: Erakogu
Eesti on idufirmade riik. Siit võrsunud seitse ükssarvikut on selge märk, et me oskame siin väikeses riigis teha ärisid, mis võivad mõjutada paljusid. Lausa nii paljusid, et potentsiaali on vähemalt miljard eurot.
Kas rohetehnoloogia iduettevõtted vajavad eri- või hoopis ärikohtlemist? Kui tahame, et nad oleksid tugevad ja kestlikud, ei peaks neid kohtlema teistest erinevalt, kirjutab teadus- ja ärilinnaku Tehnopol rohetehnoloogia valdkonna juht Ragmar Saksing.
Ükssarviku, kindlustusidufirma Zego asutaja Sten Saar leiab, et järgmise viie aasta jooksul asutatakse Eestis paarkümmend uut ükssarvikut ehk enam kui miljard dollarit väärt ettevõtet. Millel tema optimism põhineb ja millistest sektoritest need tulevad, selgub intervjuust. Samuti tuleb juttu sel kevadel raha kaasanud Zego plaanidest.
Riigikogus esindamata erakonna Eesti 200 toetajate hulgast leiab seltskonna, keda oleme harjunud nägema iduettevõtete suurkogunemistel, suurimad annetajad tulevad aga erakonna seest.
Pool tuhat Eesti jõukamat ettevõtjat, kes moodustavad Äripäeva Rikaste TOPi, mõjutavad oluliselt ühiskonnaelu ja kaasteeliste hoiakuid, mistõttu on tänuväärt, kui näeme neid avalikus debatis moel või teisel osalemas, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Sa korraldad oma ettevõtte suvepäevi. Sündmuse toimumise hommikul seisad sa silmitsi faktiga, et esineja, kes pidi õhtul esinema, teatas, et ta ei tule, sest sai parema pakkumise. Mida teha?