Vahemere vaatlus | Valencia katastroof kajab Lõunas ka “kõrgema jõu” sekkumisena
Valenciat tabanud üleujutused kinnitasid kahjuks seda, mida siin Vahemere ääres olles olen igapäevaselt näinud ja kogenud − kliimamuutused on kohal. Ja paraku vägagi, kirjutab Äripäeva Lõuna-Euroopa kolumnist Lauri Vahemeri.
Mälestusteenistus Valencia lähedal Catarrojas Püha Antoniuse kirikus. Foto: Reuters/Scanpix
Valencia katastroof tekitas igal pool Lõuna-Euroopas tugeva resonantsi, olgugi et toimunu jäi näiteks minust geograafiliselt mõnevõrra kaugeks. Sest juhtus miski, mida ei peetud pigem võimalikuks. Sadade hukkunutega ülejutused, mida põhjustas ühe päeva jooksul alla sadanud aasta norm, oli miski mida pikki kuid kuuma, kuivuse ja metsatulekahjude käes vaevlevates Vahemere maades prognoosida ei osatud.
President Kersti Kaljulaid ja Teaduste Akadeemia president Tarmo Soomere tõdevad, et Eesti tööstust ootab ees surnud kümnend. Meie võimalus on teha kiiresti ja palju taastuvenergiat, arendades samal ajal salvestusvõimsusi.
Kliimaeesmärkide plaanipärane täitmine Eestis on vajalik, kuid see ei saa toimuda majanduse konkurentsivõime vähendamise hinnaga, kirjutab Swedbanki peaökonomist Tõnu Mertsina.
Järgmised 20-30 aastat avavad Eestile erakordse võimaluse kasutada rohetehnoloogia revolutsioonilist potentsiaali, kirjutab Sunly Future Ventures juht ja Eesti Rohetehnoloogia Liidu nõukogu esimees Erki Ani.
Tartu Ringtee suurema liiklustihedusega lõigu äärde kerkib 2025. sügiseks uus omanäolise modernse arhitektuuriga pilkupüüdev ärihoone „Raja Keskus“. Ärihoone toob Tartu linna juurde umbes 2500 ruutmeetrit kvaliteetset kaubandus-, teenindus- ja büroopinda.