Volvo V60 üllatab iluga

Volvo V60.  Foto: Volvo
Andres Haabu • 22. veebruar 2018 kell 14:00

Me oleme seda kõik näinud, noort edukat paari õnnistab saatus järeltulijatega ja lõbusa, madala joonega DINK-mobiil (dual income, no kids – kaks sissetulekut, null last) asendub äkitselt mingi tagaluugiga ülespaistetanud monstroossusega. Aga vaadeldes Volvo uusimat loomingut, võib tõdeda, et täiskasvanulik kodune eluviis ei pruugi tingimata tähendada näotu sõidumasina omamist, kirjutab The Drive.

Sõidukilt tõmmati kate kodusel sissesõiduteel Stockholmis, paigas, mida Volvo peab sõiduki naturaalseks keskkonnaks. Uus V60 jätkab Volvo viimase aja disainisähvatuste lainet, luues silmipimestavalt kauneid universaalkerega sõiduautosid.

Esituled inspireeritud Thori vasarast, näeb Volvo kompaktne viieukseline auto välja nagu paralleelreaalsuses tegutseva superkangelase sõiduvahend. The Drive'i arvates on tegemist oma hinnaklassi kauneima uue sõidukiga.

Lisaks veetlevale stiilile pakub Rootsi värskeim universaal ka palju luksust, ruumi ja moodsat tehnikat, seda kõike samal SPA platvormil, mida kasutab ka väga ohutuks peetav Volvo XC60.

Alguses saab Volvo viis mootorit – kaks diislit, ühe bensiinimootori ja kaks pistikhübriidi. D3- ja D4-diiselmootorid pakuvad vastavalt 148 ja 187 hobujõudu, 242hobujõuline T5-bensiinimootor 242 ja T6-pistikhübriid 335 hobujõudu. Tuleb ka 385hobujõuline pistikhübriidmootor T8. Hiljem saabub lisaks T4-bensiinimootor.

Kuna tegemist on Volvoga, on ohutus V60 prioriteetide nimekirjas kõrgel kohal. City Safety ühes Autobrake-funktsiooniga märkab teisi autosid ühes jalakäijatega ja samuti jalgrattureid, tehes parempöörded linnakeskkonnas ohutumaks. Pilot Assisti poolautonoomne süsteem saab hästi tähistatud teedel ka ise sõiduki juhtimisega hakkama. Apple CarPlay ja Android Autot saab kasutada auto suure püstise ekraani abil.

Ja kuigi The Drive uue auto hinda veel ei tea, arvab väljaanne, et auto võiks osta juba ainuüksi erakordselt kauni väljanägemise pärast.

Foto: Volvo
Hetkel kuum