Andres Haabu • 30. mai 2018 kell 9:30

Tesla Model 3: ühe laadimiskorraga 1000 km

Foto: Tesla

USAs õnnestus kahel Tesla Model 3 omanikul ühe laadimisega läbida lausa 975 kilomeetrit, püstitades nii uue rekordi, kirjutab Interesting Engineering.

Hypermiling'uks kutsutakse inglisekeelses maailmas ühe paagitäie kütuse või laadimiskorraga maksimaalselt pika vahemaa läbimist. See pole kindlasti täpseim viis sõiduki efektiivsuse hindamiseks, aga annab siiski päris põnevat teavet selle kohta, kuidas inimesed oma sõidukit juhivad. Uus rekord, Erik Straiti ja Sean Mitchelliga roolis, sündis avalikel teedel.

Mehed soovisid saavutada läbisõiduks 600 miili (975 kilomeetrit), aga neil õnnestus sooritus isegi paremini ja lõplikuks läbisõiduks sai 606,2 miili. Aeglane eksperiment võib pääseda isegi Guinnessi rekordiraamatusse kui kõige pikem ühe laadimise jõul läbitud vahemaa seeriatootmises elektriautoga.

Et rekordit püstitada, sõitsid kaks Tesla fänni autoga väga-väga aeglaselt ning elektrilisasid, näiteks soojendust või konditsioneeri kasutamata. Paaril kulus rekordi püstitamiseks 32 tundi ja sõiduki keskmine kiirus oli 40km/h.

Juhid vahendasid oma teekonda otsepildis YouTube'is ja kuigi tegemist pole just põnevusfilmiga, võib nende saavutatu panna ka teisi elektrisõidukite omanikke nende heidetud kinnast vastu võtma.

Tulevastele rekordipüstitajatele on meestel siiski hoiatussõnad. Nimelt kirjutas Mitchell oma Twitteri-kontol, et pärast aku täielikku energiast tühjendamist ei taha masin enam laadima hakata, ja seda isegi pärast ööpikkust Tesla Superchargeriga ühenduses olemist. Nii tuli vastne rekordipüstitaja puksiiril remonditöökotta vedada.

Hetkel kuum