Rainer Saad • 11. november 2014 • 1 min
Jaga lugu:

Silvano väljavaated muutuvad süngemaks

Silvano Fashion Grupp, naiste pesu  Foto: Meeli Küttim

Pesutootja Silvano Fashion Group teatas täna kolmanda kvartali puhaskasumi kasvust, kuid hoiatas, et enamikul põhiturgudel on kontserni väljavaated halvenenud.

Silvano puhaskasum oli III kvartalis 3,4 miljonit eurot võrreldes 3,09 miljoni euroga eelmise aasta samal perioodil. Käive kasvas sama ajaga 29,8 miljonilt eurolt 32,4 miljonile eurole.

„Majanduse väljavaated enamusel kontserni põhiturgudel suure tõenäosusega halvenevad tingituna majandusega otseselt mitte seotud faktoritest (sanktsioonid) ning nende mõjust reaalmajandusele (energiakandjate hinnad, valuutad, inflatsioon),“ kirjutas Silvano oma aruandes.

Venemaa kohta ütles pesutootja, et Venemaal toimuvate majandussündmuste taga on langevad energiahinnad (nafta, gaasi ja mineraalainete hinnad, millest ligemale poole kuni kolmveerandi ulatuses sõltub riigi eelarve), aeguvad välisvõlad (kapitali väljavool) ning nõrgenenud rubla (-17% euro ja -24% dollari suhtes aasta algusest, mis omakorda tekitab impordist sõltuva inflatsioonilise keskkonna). Venemaa reaalmajanduse kasv kui selline 2014. aastal on üleüldse küsimärgi all. Kolmanda kvartali lõpus on kontsernil Venemaal kokku 382 kauplust.

Kontserni 2014. aasta 9 kuu käive oli 87,1 miljonit eurot, mis on 11,8 protsenti vähem kui eelmine aasta samal ajal. Hulgimüügi kogukäive vähenes 16,4% võrra, jaemüügi käive kasvas 8,7% võrra.

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt