Juhan Lang • 24. november 2014 kell 8:06

Vene esirikkur: Alibaba on tootnud mulle üle 500%

Usbeki verd Ališer Usmanov on muuhulgas tuntust kogunud tehnoloogiainvesteeringutega.  Foto: EPA

Venemaa rikkaim inimene Ališer Usmanov ütles CNBC-le, et osalus Hiina e-kaubanduse gigandis Alibabas on talle teeninud enam kui 500% kasumit.

„Arvan, et see on rohkem kui 500%,“ vastas ta ajakirjaniku pärimisele tootlusnumbri kohta. Usmanovi osalus pole avalik ja mõjukas tehnoloogiainvestor ei olnud nõus täpset summat ka reetma. „See pole suur, aga meie jaoks piisav,“ märkis ta vaid.

Forbesi edetabeli järgi on Usmanov Vene rikkaim mees ja tal on varandust 18,5 miljardi dollari jagu. Septembris toimunud Alibaba aktsiate avalik esmaemissioon ehk IPO oli ajaloo suurim ja ettevõte kaasas rekordilised 25 miljardit dollarit. Firma aktsiad põrutasid börsidebüüdi järel 38% ülesmäge.

Usmanovi varahaldusfirma USM Advisors teatas tänavu, et miljardär on vähendanud oma osalust Facebookis, keskendumaks enam Hiina firmadele. „Ma imetlen Facebooki aga ütlesin sellele arrivederci! (head aega - toim)“ selgitas ta CNBC-le.

Lisaks Alibabale on Vene oligarh paigutanud oma raha Hiina odavate nutitelefonide valmistaja Xiaomi aktsiatesse ja on firmat nimetanud tuleviku tehnoloogiagigandiks.

„Neist on saanud Hiina peamine ettevõtte, kõige edukam alates Huaweist,“ selgitas ta, lisades, et teab firma loojat väga hästi ja on alati valmis Xiaomisse investeerima.

Usmanovi sõnul on tema tähelepanu all praegu ka India tehnoloogiafirmad ja eeskätt veebikaubandusega tegelevad ettevõtted. Samuti on arenevad turud tema hinnangul endiselt alahinnatud.

Hetkel kuum