Rainer Saad • 4. detsember 2014 • 1 min
Jaga lugu:

ExxonMobil: tuleme naftahinnaga toime

ExxonMobili juht  Foto: Bloomberg

ExxonMobili juht Rex Tillerson ütles CNBC-le, et praegused naftaturu hinnad neid ei heiduta ning nad tulevad toime ka siis, kui barreli hind peaks langema 40 dollarini.

Naftagigandil on kümne aasta pikkused veeldatud gaasi ja süvavee puurimise projektid, kus on arvestatud, et naftabarreli hind võib langeda 120 dollarilt 40 dollarini. Tillersoni sõnul tähendab madal naftahind seda, et paljud naftakompaniid on sunnitud projekte kas katkestama või hoopis ära jätma.

„Meile tähendab see põhitegevuse juurde pöördumist. Oluline on jälgida saldo seisu, investeerimisotsuseid. Tuleb olla väga distsiplineeritud kõige osas ja siis vaadata võimalusi,” ütles Tillerson.

Väiksemad tegijad, kes on tulnud turule koos kildagaasi buumiga, saavad oma investeeringuid Tillersoni sõnul kiiremini turuoludega kohandada. Samas on barjäärid naftatootmisse sisenemiseks olnud võrdlemisi väikesed ja seda tänu madalatele intressimääradele.

Tillersoni sõnul on sektorisse tulnud palju uusi tegijaid. „Mõned on head, mõned mitte nii head,” lisas ta.

Brenti toornafta hinnad on alates juuni tipust langenud kuni 40 protsenti. Nõudlus nafta järele on maailmamajanduse aeglustumise tõttu vähenenud, samal ajal on turul USA põlevkiviõlibuumi tõttu ülepakkumine. Täna hommikul oli Brenti toornafta hind 70 dollarit.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt