Tallink: uurime erinevaid finantseerimisvõimalusi

11. detsember 2014, 17:30
AS Tallink Grupi juhatuse liige Janek Stalmeister.
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20141211/BORS/141219921/AR/0/AR-141219921.jpg

ASi Tallink Grupp juhatuse liige Janek Stalmeister ütles 230 miljoni eurose loodussõbraliku reisilaeva tellimise kohta, et praegu käib erinevate finantseerimisvõimaluste otsimine.

Järgneb Janek Stalmeistri kommentaar:

"Hetkel veel töö erinevate finantseerimisvõimalustega käib, alternatiive on mitmeid. Üldjoontes on meie strateegiline kurss endiselt laenukoormuse vähendamisele.

Tavapärane praktika selliste laenude puhul on see, et suurem osa laenust makstakse laeva valmimisel ning paari aasta pärast on meie laenukoormus tänasest märkimisväärselt väiksem.

Samal ajal on ka teisi võimalusi nagu näiteks varade realiseerimine või kahe mainitud alternatiivi kombinatsioon. Täpsemad otsused saavad aga tehtud ehituslepingu sõlmimise ajaks.

Uut laeva näeme olulise osana suuremast arendustööst Tallinna-Helsingi liini teenuse taseme tõstmisel. Kui 2007. aastal tutvustasime kiirlaev Stariga tänaseks igapäevaseks saanud uudset kiirlaevateenust, siis nüüd soovime teha arengus arvestatava sammu. Nii nagu varasemategi investeeringute puhul, näeme ka antud investeeringu puhul, et see end kindlasti ära tasub."

Loe tehingu kohta lisa siit.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
11. December 2014, 17:11

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing