Rainer Saad • 11. detsember 2014 • 1 min
Jaga lugu:

Tallink: uurime erinevaid finantseerimisvõimalusi

AS Tallink Grupi juhatuse liige Janek Stalmeister.  Foto: Andres Haabu

ASi Tallink Grupp juhatuse liige Janek Stalmeister ütles 230 miljoni eurose loodussõbraliku reisilaeva tellimise kohta, et praegu käib erinevate finantseerimisvõimaluste otsimine.

Järgneb Janek Stalmeistri kommentaar:

"Hetkel veel töö erinevate finantseerimisvõimalustega käib, alternatiive on mitmeid. Üldjoontes on meie strateegiline kurss endiselt laenukoormuse vähendamisele.

Tavapärane praktika selliste laenude puhul on see, et suurem osa laenust makstakse laeva valmimisel ning paari aasta pärast on meie laenukoormus tänasest märkimisväärselt väiksem.

Samal ajal on ka teisi võimalusi nagu näiteks varade realiseerimine või kahe mainitud alternatiivi kombinatsioon. Täpsemad otsused saavad aga tehtud ehituslepingu sõlmimise ajaks.

Uut laeva näeme olulise osana suuremast arendustööst Tallinna-Helsingi liini teenuse taseme tõstmisel. Kui 2007. aastal tutvustasime kiirlaev Stariga tänaseks igapäevaseks saanud uudset kiirlaevateenust, siis nüüd soovime teha arengus arvestatava sammu. Nii nagu varasemategi investeeringute puhul, näeme ka antud investeeringu puhul, et see end kindlasti ära tasub."

Loe tehingu kohta lisa siit.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt