Juhan Lang • 17. detsember 2014
Jaga lugu:

LHV: investorid noolivad Venemaad ja naftat

LHV maaklertegevuse juht Alo Vallikivi.
LHV maaklertegevuse juht Alo Vallikivi.  Foto: Eiko Kink

LHV maaklertegevuse juht Alo Vallikivi rääkis, et viimase aja globaalsete arengute taustal on pangaklientidel tekkinud kõrgendatud huvi nii nafta kui Vene-suunaliste ETFide (börsil kaubeldav fond) vastu, ja eriti just võimendusega fondide vastu.

Vallikivi märkis, et teravdatud tähelepanu all on Venemaa ETFid nagu Market Vectors Russia ETF (RSX), mis panustab dollaripõhiselt 50 Vene börsifirma liikumisele, aga ka Templeton Russia & East Europe ETF (TRF), mis panustab laiemalt ka teistele Ida-Euroopa riikidele.

Vallikivi tõi välja veel ka väga suure liikumisega ning kolmekordse võimendusega instrumendi Direxion Daily Russia Bull 3X ETF (RUSL), mis panustab Market Vectors Russia indeksi tõusule. Instrumendi vastand on Direxion Daily Russia Bear 3X ETF (RUSS), mis panustab Vene börsi langusele.

LHV enimkaubeldud aktsiate TOPi on jõudnud ka erinevad volatiilsuse ETFid nagu UVXY ning VXX, mis mõlemad panustavad S&P 500 indeksi futuuride liikumisele.

Vallikivi hinnangul on väikeinvestoril rublale kõige lihtsam panustada, ostes rublades noteeritud aktsiaid, kuid arvestades rubla viimase aja volatiilsust ja võimalikke kapitalipiiranguid, pidas ta seda väga riskantseks tegevuseks.

Tallinna börsilt pidas ta kõige suurema Vene riskiga ettevõtteks Silvano Fashion Groupi, mis müüb suure osa toodangust Vene turule. „Samuti on ka Baltikal Venemaal mitu poodi,“ lisas ta.

Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt