Juhan Lang • 21. märts 2015 kell 6:49

Danske kommenteerib Roosaare kihlveosoovi

Danske Capitali tegevjuht Silja Saar  Foto: Meeli Küttim

Danske Capitali juht peab asjakohatuks väikeinvestor Jaak Roosaare kihlveosoovi ükskõik millise pensionifondi juhiga ses osas, et 10 aasta lõikes on Roosaare investeering Warren Buffetti investeerimisfirmasse Berkshire Hathaway edukam igast pensionifondist.

Danske Capital

Danske Capital on rahvusvaheline varahaldusettevõte, mis kuulub ühte Põhjamaade suurimasse finantskontserni – Danske Bank Group’i. Eri riikides töötab Danske Capitalis üle 530 inimese.

Danske Capital haldab pensioni- ja investeerimisfondide ning institutsionaalsete ja eraklientide varasid enam kui 80 miljardi euro väärtuses. Eestis tegutseb Danske Capital 1995. aastast.

Eelkõige tuntakse ettevõtet Danske pensionifondide ning institutsionaalsete klientide varade valitsejana.

Allikas: Danske Capital

Roosaare pani ette vedada kihla 1000 euro peale.

„Võrdlus Berkshire Hathaway ja Eesti pensionifondide vahel sarnaneb püüdega võrrelda pirni ja banaani – võib osutuda, et nad mõlemad on kollased,“ märkis Danske Capitali tegevjuht Silja Saar. „Aga see oleks ka kõik, mille alusel neid sarnaseks pidada.“

Saar selgitas, et olulisimaks erinevuseks Berkshire Hathaway ja kõige tõenäolisemalt mis tahes riigi pensionifondi investeeringute vahel on investeeringute hajutatuse ning seeläbi ka selle fondi kui investeeringukogumi üldise riskitaseme nõue ja eesmärk.

„Et risk ja tootlus käivad reeglina käsikäes, peakski Berkshire Hathaway kui suuremat riski pakkuv investeering oma investoritele suuremat tootlust pakkuma,“ leidis ta. „Eesti pensionifondide eesmärgiks on aga teatavasti mõistlike investeerimisriskide juures Eesti rahva pensionivara kogumine ja kasvatamine. Seega on nende kahe investeerimisvõimaluse vaheline tootluste võrdlemine ka asjakohatu.“

Jaak Roosaare rääkis Äripäevale antud intervjuus, et ta on suur Berkshire Hathaway fänn ning peab börsifirmat heaks pensionisambaks igale eestlasele. Esmaspäeval panustas Buffetti ettevõttesse ka Äripäeva loodud investor Toomas, kes nentis muu hulgas, et otsus 15 000 eurot vanameistri firmasse paigutada ei sündinud päris emotsioonivabalt. Varem on Toomas, enda ja Buffetti vahel täheldanud ka teatavaid ühisjooni.

Hetkel kuum