Rainer Saad • 13. aprill 2015 kell 14:30

Leedu firma pageb poliitilise ebakindluse eest Eestisse

City Service  Foto: Scanpix

Leedu kinnisvarahaldusfirma City Service registreerib end ümber Eestisse ning vahetab Leedu börsi Varssavi börsi vastu. Põhjuseks võib olla ettevõtte soov kindlustada end Leedus oleva ebakindluse vastu.

Leedu investorite ühenduse juhatuse liige Vaidotas Rukas ütles Leedu majanduslehele Verslo Zinios, et City Service pole kindlasti esimene ega viimane ettevõte, kes maksukeskkonna ja õigussüsteemi ebastabiilsuse tõttu välismaale kolib. „See on mingit laadi kaitse. Halvim on aga, et see ei anna Leedule positiivset kuvandit,“ ütles Rukas. City Service'i otsust on kritiseerinud ka Leedu president Dalia Grybauskaite.

Kuigi City Service AB füüsiline kohalolek Leedus jätkub, ühendatakse ettevõte Eestis registreeritud firmaga City Service EU. Õigusekspert Dainius Malinauskas ütles, et katusühingute seas on Eesti Euroopa Liidus populaarne. „Ja selleks on põhjus – tulumaksu ei maksta nii kaua, kui ettevõte ei jaota dividende ega tee väljamakseid,“ ütles ta.

Rukase sõnul on City Service'i lahkumine Leedu börsilt negatiivse mõjuga, kuna tegemist on likviidse ja atraktiivse aktsiaga.

Leedu börsilt lahkumine ja juriidiliselt ümber kolimine Eestisse otsustatakse 30. aprillil toimuval aktsionäride koosolekul.

City Service'i peadirektor Jonas Janukénas ütles, et Varssavi börsile ümber registreerimisest lõikavad kasu eelkõige investorid, kuna Poola börsi peetakse Ida- ja Kesk-Euroopa finantskeskuseks.

Hetkel kuum