Mait Kraun • 27. oktoober 2015 kell 20:58

Börs: turud taandusid teist päeva järjest

New Yorgi börs  Foto: Bloomberg

USA aktsiad olid täna languses, sest ettevõtete kvartalitulemused tekitasid vastakaid tundeid. Tuli ka majandusandmeid, mis süvendasid muret maailmamajanduse käekäigu pärast, vahendab Bloomberg.

Aktsiaturgude kiire tõus on sellel nädalal peatunud. Täna algas Föderaalreservi kahepäevane kohtumine ning investorid ootavad keskpanga värskeid seisukohti. Rahapoliitikud otsustasid septembris intressimäärad tõstmata jätta. Põhjenduseks toodi Hiina majanduse aeglustumine ja madal inflatsioon.

Standard & Poor’s 500 indeks kukkus 0,3 protsenti 2065 punktini. Dow Jonesi indeks odavnes 0,2 protsenti ja lõpetas päeva 17 581 punktil. Nasdaq Composite kahanes 0,1 protsenti ja Russelll 2000 kaotas 1,2 protsenti.

„Me oleme Föderaalreservi puhul oota ja vaata režiimis,“ ütles investeerimisfirma JonesTrading Institutional Services strateeg Yousef Abbasi. „Kindlasti on USA majandusandmed veidi nõrgenenud. Tulemuste hooajas on aga natuke rohkem negatiivset kui positiivset.“

WTI toornafta hind tõusis 0,3 protsenti ja Brent odavnes 1,5 protsenti. Kumbki maksis päeva lõpuks 43,33 ja 46,81 dollarit barrelist. Kullaunts maksab aga 1166 dollarit.

Hetkel kuum