Pille Ivask • 10. detsember 2015 kell 13:15

Hiina suurim otsingumootor Baidu plaanib isesõitvat autot

Hiina tuntuim otsingumootor Baidu plaanib isesõitvat autot  Foto: epa

Isesõitvate autode turul konkurents aina tiheneb – kui Google’i isesõitvast autost teavad väga paljud, siis ka Hiina tuntuim otsingumootor Baidu plaanib oma autoga välja tulla.

Õigupoolest teatas Baidu, et esimesed testid on juba tehtud, kusjuures isesõitev auto sõitis eri tee- ja ilmastikuoludes, kirjutab CNBC.

Baidu teatel sõitis auto, mis kujutab endast veidi muudetud BMW X3 mudelit, tervelt 30 kilomeetrit ning näitas igati eeskujulikku minekut, vastates igati sõidutingimustele. Näiteks olevat auto sooritanud nõuetekohaselt parem- ja vasakpöördeid, samuti tagasipööret ning aeglustanud sõidukiirust, kui ees oli teine auto. Samuti suutis Baidu isesõitev auto vahetada sõidurida ning sai hakkama kaldteega. Auto tippkiiruseks mõõdeti 100 kilomeetrit tunnis.

Neid ettevõtteid, kes on lubanud turule tulla isesõitva autoga, on üsnagi palju. Google on testinud oma isesõitvat autot ka juba teedel, samas kui Samsung andis eile teada, et plaanib rajada suisa eraldi äriühingu, mis keskenduks isesõitvate autode tehnoloogiale.

Baidu pole veel teada andnud, millal esimesed isesõitvad autod võiksid teele vurama jõuda, väites, et enne tarbijateni jõudmist peavad autod tegema palju testsõite eri tingimustes.

Hetkel kuum