Pille Ivask • 10. detsember 2015 kell 6:40

Hondast sai lennukitootja

HondaJet  Foto: epa

Honda asutaja unistus sai viimaks ometi tõeks – Jaapani autotootja toodab nüüdsest ka lennukeid, vahendab CNBC.

Ameerika Ühendriikide Föderaalne Lennuamet andis Hondale nõusoleku toota eralennukeid, millest üks maksab ligikaudu 4,5 miljonit dollarit.

Honda lennundusfirma juht Michimasa Fujino lausus, et praegu on valmis 25 lennukit ning tootmist tahetakse võimalikult kiiresti suurendada. Honda lennundusdivisjonis töötab praegu 1700 inimest.

„Väikeste äriklassi reaktiivlennukite turg on alates majanduslangusest languses olnud ning saab nüüd veidi hoogu juurde,“ kommenteeris Honda turuletulekut Frost & Sullivani konsultant Wayne Plucker. „HondaJet on atraktiivne neile inimestele, kes tahavad midagi teistsugust,“ lisas ta.

Kui Fujinolt küsiti, kes küll ostaks väikse eralennuki nelja miljoni dollari eest, vastas too, et HondaJeti sihtgrupp on peamiselt väikeettevõtjad, kes tahavad reisimise efektiivsemaks ja kiiremaks muuta.

„Paljud neist on mõistagi varakad üksikisikud, kuid üldiselt on tegu väga noorte ettevõtjatega,“ märkis Fuijno CNBCle. „Paljudel neist on ka piloodipaberid ja nad võivad ise lennata,“ lisas ta.

Honda andmeil on neil juba üle 100 tellimuse, esimesed HondaJetid jõuavad tellijateni juba kas selle aasta lõpus või uue alguses.

Hetkel kuum