Pille Ivask • 5 jaanuar 2016

Citi: Hiina on 2016. aasta suurim murelaps

Jüaanid  Foto: epa

Citi Private Banki investeeringute juhi David Bailini hinnangul on alanud aasta suurimaks küsimärgiks Hiina majanduskasv, mis tõotab tulla arvatust väiksem, kirjutab CNBC.

„Kui me vaatame Hiina turgu möödunud aastal ning mõtleme sellele, kui volatiilne see oli ning missugune olukord lõpuks välja kujunes, võib öelda, et kogu aasta oli Hiina jaoks väga raske. Põhiküsimus on siin, missugused on tõelised andmed Hiina majanduse käekäigu kohta,“ rääkis Bailin.

Citi prognooside kohaselt peaks Hiina majandus kasvama tänavu 4–5 protsenti. Hiina valitsus on seadnud eesmärgiks 7 protsendi suuruse majanduskasvu.

Citi hinnangul peaksid Hiina turud järgmise 12–18 kuu jooksul tõusma, ent Bailini sõnul võib selle aja jooksul ette tulla mitmeid ootamatusi. Eriti tundlikud on turud Bailini hinnangul selle suhtes, missuguseid otsuseid võtab Hiina vastu jüaani suhtes.

Täiesti mustades toonides Citi uut aastat siiski ei näe. Üsna helgeks ennustab Citi pikas perspektiivis energiainvesteeringuid, samuti kinnisvara.

„Põhiküsimus on, kas naftaturul jätkub senine tasakaalutus. Meie nii ei arva. Arvestades praegust hinnataset, peaks meie hinnangute kohaselt järgneva kolme kuni kuue kuu jooksul oma raha just energiasektorisse paigutama,“ kommenteeris ta.

Bailin nentis, et kuigi 2016. aasta energiaturgude väljavaated jäävad negatiivseks, on see hea aasta, et hilisemaks eduks põhi luua.

Lisaks märkis Bailin, et ka kinnisvaraturgudel peaks tulema hea aasta, pidades silmas eeskätt maailma suurlinnu.

Hetkel kuum