Mait Kraun • 6. jaanuar 2016
Jaga lugu:

Ackmani riskifond kaotas eelmisel aastal 20,5%

Pershing Square Capitali juht Bill Ackman.  Foto: Bloomberg

Tuntud investori Bill Ackmani riskifond sai 2015. aastal üle 20 protsendi kahjumit, teatas ettevõte teisipäeval, vahendab MarketWatch.

Oma kriitilise meele ja otsekoheste väljaütlemiste poolest tuntud Ackmani riskifond Pershing Square Holding lõpetas aasta 20,5 protsendi suuruse langusega. Peamiselt kaotati ravimifirma Valeant Pharmaceuticalsi aktsiaga – see on ettevõte, mida kritiseeriti eelmisel aastal ravimihindade järsu tõstmise ja ebaeetilise ettevõtluse tõttu.

Pershing teatas, et vähendas oma osalust Valeantis 8,5 protsendini – see oli seotud aasta lõpus toimuva maksude optimeerimisega. Eelmisel aastal ostis Ackman vaatamata skandaalidele Valeanti aktsiat pidevalt juurde.

Ackmani riskifond on suurelt panustanud ka toidulisandeid tootva Herbalife’i aktsia langusele. Strateegilise investori sõnul on tegemist püramiidiskeemiga, mis peagi kokku kukub.

Vaatamata sellele kallines Herbalife’i aktsia eelmisel aastal 66 protsenti. Valeant, mille tõusule Ackman panustas, langes eelmisel aastal 31 protsenti.

Jaga lugu:
Hetkel kuum