Mait Kraun • 15. jaanuar 2016 kell 9:03

Volkswagen kaotas Euroopas turuosa

Volkswagen kaotas Euroopas turuosa.  Foto: EPA

Volkswageni turuosa Euroopas langes esmakordselt alates 2007. aastast, sest heitgaaside skandaal heidutas aasta lõpus ostjaid, vahendab Bloomberg.

Volkswageni turuosa Euroopas ulatus 2015. aastal 24,8 protsendini. 2014. aastal oli turuosa veel 25,5 protsenti, teatas täna Euroopa Autotootjate Liit. Terve tööstuse lõikes kasvas uute autode registreerimine 9,2 protsendi võrra 14,2 miljoni autoni.

Euroopa suurim autotootja on alates septembrist kaotanud turuosa nii Fiat Chryslerile kui ka BMW AG-le ja Daimler AG-le. Volkswageni plaan reprogrammeerida või paigaldada komponent standarditele vastamiseks sai Euroopa Liidult rohelise tule detsembris. USA regulaatorid aga keeldusid samast ettepanekust.

„Volkswageni kliendid on võtnud omale ootame-vaatame suhtumise,“ ütles IHS Automotive’i analüütik Carlos da Silva.

Volkswageni aktsia on täna odavnenud 1,9 protsenti ja ühe aktsia eest tuleb välja käia 113,85 eurot. Alates skandaalist on Volkswageni turuväärtus kahanenud peaaegu 16 miljardi euro võrra.

Volkswageni Euroopa müük kasvas eelmisel aastal 6,5 protsenti. VW Audi divisjon, mis kukkus BMW ja Mercedes-Benzi järel luksuautode turul kolmandale kohale, müüs regioonis 5,7 protsenti rohkem kui eelmine aasta.

Hetkel kuum