Birjo Must • 1. veebruar 2016
Jaga lugu:

Strateeg: USA aktsiad juba peaaegu ahvatlevad

Kauplemine New Yorgi börsil.  Foto: Reuters/Scanpix

Kuigi jaanuar oli aktsiaturgude jaoks kohutav, siis on BMO Private Banki tegevjuhi Jack Ablini sõnul põhjust olla optimistlik.

Esiteks on langus muutnud strateegi sõnul USA aktsiad odavamaks. "Me liigume lähemale õiglasele hinnatasemele," rääkis Ablin CNBC-le.

Seni USA aktsiate suhtes küllaltki pessimistlik olnud Ablin on hakanud meelt muutma. Möödunud kolmapäeval teatas USA Föderaalreserv, et teeb ajutise pausi oma intresside tõstmise kavas. Keskpanga sõnum viis börsid langusesse.

"Fed tegi seda, mida pidi tegema, ehk suunas pilgu finantsturgudelt majandusele. Kahjuks reageeris turg nagu nuttev laps, kellele ema süüa ei anna," märkis Ablin.

Siiski arvab strateeg, et üldiselt liigub turg õiges suunas. See tähendab, et investorid keskenduvad Fedi sõnumite asemel põhjapanevamatele signaalidele, näiteks ettevõtete tulemustele. "Ma arvan, et oleme juba peaaegu seal," sõnas Ablin.

Sellegipoolest pole Ablin USA aktsiate suhtes liiga optimistlik. Ta soovib näha täiendavaid tõendeid hoogustumise kohta. Samas leiab ta, et õige aeg aktsiate ostmiseks võib olla lähedal.

Jaanuar oli USA aktsiaturgude jaoks keeruline. Aasta esimesed kaks nädalat olid koguni USA turu jaoks ajaloo halvimad. Aktsiaturgudelt kadus 2 triljonit dollarit ning mitmed indeksid jõudsid ka karuturule (vähemalt 20protsendine langus eelmisest tipust). Nafta jõudis samal ajal 12 aasta madalaima tasemeni.

Jaga lugu:
Hetkel kuum