Mait Kraun • 2. veebruar 2016
Jaga lugu:

Ferrari aktsia kukkus üle 13 protsendi

Ferrari  Foto: EPA

Ferrari müügikasv hakkab sellel aastal tõenäoliselt aeglustuma. See viis luksusautode tootja aktsia madalaimale tasemele alates aktsiaemissioonist, vahendab Bloomberg.

Itaalia autotootja, mis müüb ka 1,1 miljonit dollarit maksvat LaFerrarit, ütles teisipäeval, et müüb sellel aastal tõenäoliselt 7900 autot. See oleks 3 protsenti rohkem kui eelmisel aastal, mil müüdi 7664 autot. 2015. aastal kasvas müük 6 protsenti. Tõsi, Hiinas langes müük eelmisel aastal siiski 22 protsenti.

Ettevõtte juhatuse esimees Sergio Marchionne ütles jaanuari keskel, et Ferrari võib 2019. aastaks toota juba 9000 autot. Marchionne aga kordas, et ettevõte jätkab taktikaga, kus toodetakse vähem autosid kui inimesed tahavad. See peaks tagama, et autotootjal läheb ka edaspidi hästi.

Marchionne ütles, et Ferrarile on sisse antud „palju tellimusi, mis ei ole veel täidetud“. See peaks hoidma auto eksklusiivsena. Teisalt andis ta märku, et Hiina müügi taastumist nad niipea ei oota. Samuti ei plaani nõudluse turgutamiseks Ferrari tootma hakata sportmaastureid. „Te peate mind enne maha laskma,“ ütles Marchionne.

Ferrari aktsia on täna langenud 13,2 protsenti 34,73 dollarini. Ferrari eraldumine Fiat Chryslerist viidi lõpule selle aasta alguses. Börsil on Ferrari aktsiaga kaubeldud eelmise aasta sügisest saati.

Jaga lugu:
Hetkel kuum