Rainer Saad • 10. veebruar 2016 kell 9:56

Venemaal valmimas majanduse päästeplaan

Venemaa president Vladimir Putin  Foto: Scanpix/Reuters

Vene majandusministeerium esitab täna president Vladimir Putinile 10,4 miljardi dollari suuruse päästeplaani, millega loodetakse elavdada majandust.

Majandusministeerium esitleb 828 miljardi rubla (10,4 mld dollari) suurust päästeplaani, mille eesmärgiks on rahastada enamikku valitsuse kulutusi. Lisaks 828 miljardile peab ministeerium leidma veel vähemalt 134 miljardit rubla (1,7 mld dollarit) ja raha, et päästa arengupank Vnesheconombank. 10 miljardit rubla võib vajada ka Rosselkhozbank.

Vene majandus on sattunud raskustesse, kuna nafta hind on järsult langenud ning Ukraina kriisi tõttu on Venemaale kehtestatud majandussanktsioonid. Eelmisel aastal ulatus Venemaa eelarvedefitsiit peaaegu 3 protsendini SKTst, mis on viie aasta suurim.

Majandusministeeriumi plaan näeb ette ka Vene suurimate firmade erastamist. Lisaks tahetakse lihtsustada väikese ja keskmise suurusega ettevõtete juriidilist asjaajamist.

„Ainult tõusvad nafta hinnad annaksid valitsusele tagasi pisut hingamisruumi,“ ütles Berenbergi panga ökonomist Wolf-Fabian Hungerland Bloombergile.

Hetkel kuum