Mait Kraun • 11. veebruar 2016
Jaga lugu:

Credit Suisse'i aktsia viimase 27 aasta põhjas

Credit Suisse'i juht Tidjane Thiam näeb vaeva, et panga kulusid kärpida.  Foto: Reuters/Scanpix

Credit Suisse'i aktsia jõudis täna viimase 27 aasta madalaima tasemeni, sest turgude müügilaine suurimaks ohvriks olid just pangandussektori aktsiad, vahendab Bloomberg.

Pangandussektori langus süvenes täna pärast seda, kui Societe Generale teatas oma kvartalitulemused, millest selgus, et investeerimispanga kasum vähenes 35 protsenti. Credit Suisse'i aktsia kukkus täna 8,4 protsenti 12,31 frangini – kokku on panga aktsia langenud sellel aastal juba 43 protsenti. See on rohkem kui terve 2011. aasta jooksul, mil Euroopat kimbutas võlakriis.

„Investorid ei usu enam, et pangad suudavad teenida niivõrd suuri kasumeid,“ ütles Luzerner Kanonalbanki kaupleja Benno Galliker. „Nad teenivad jätkuvalt korralikult, aga mitte nii palju kui enne. Ja nad ei saa enam võtta nii palju riske.“

Pankade aktsiahindade pikema languse on põhjustanud energiahindade langemine, kapitalinõuete karmistamine ja arenevate turgude majanduste jahenemine. Prantsusmaa suuruselt teine pank Societe Generale teatas, et nemad ei suuda selle aasta kasumieesmärke tõenäoliselt täita.

Credit Suisse'i aktsia hind on alates oktoobrist kaotanud aga peaaegu poole väärtusest. Ühtlasi on aktsia tänaseks langenud viimase 27 aasta madalaima tasemeni.

Just sel kuul võttis ohjad üle uus tegevjuht Tidjane Thiam. Ta püüab kasumeid kaitsta rahahalduse valdkonna laiendamise ja kulude vähendamisega.

„Ei ole hea aeg olla pank,“ ütles Thiam kolmapäeval investoritele tehtud ettekandes. „Praegune keskkond esitab väljakutseid ja ma kasutan seda, et kiirendada panga ümberkujundamist.“

Jaga lugu:
Hetkel kuum