Rainer Saad • 29. veebruar 2016
Jaga lugu:

Nafta hinna põhi võib olla möödas

Nafta puurtornid töötavad täisvõimsusel edasi.  Foto: epa

Üha rohkem analüütikuid arvab, et nafta hinna põhi võib olla möödas, kuid kiiret tõusu hinnale siiski ei oodata.

„Jätkuvalt on suuri langusriske, kuid USA toornafta turg näib olevat halvimast mööda saanud ja hind peaks hakkama vaikselt üles minema,“ ütles JBC Energy Asia juht Richard Gorry Reutersile. „Viimased USA tootmisandmed näitavad, et madalad hinnad on tootmisele mõju avaldanud.“

USA tootmine on madalate hindade tõttu langenud 10 nädalat järjest ja tasemeni, mida nähti viimati 2009. aasta detsembris.

Morgan Stanley hinnangul võib nafta hinda tõsta Venemaa ja Saudi Araabia vahel sõlmitud kokkulepe külmutada nafta tootmine jaanuari tasemele. Nafta hinnale on praegu mõju avaldanud ka Türgi naftajuhtme parandamine. Selle kaudu liigub päevas 600 000 barrelit naftat. Samas hoiatas Morgan Stanley, et praegu ulatub nafta ületootmine 1–2 miljoni barrelini päevas.

Nafta hinna langusele tehtavate panuste hulk on finantsturgudel alates veebruari keskpaigast vähenenud 17 protsendi võrra. Järsult on suurenenud aga nafta hinna tõusule tehtavad panused.

Nigeeria naftaminister väitis hiljuti, et vajadusel on kartell suuteline kokku tulema ja nafta hinna kontrolli alla saama ning siis tõuseks nafta hind 50 dollarini.

Täna enne kella 14 kauples USA toornafta 32,75 dollaril, Brenti toornafta 35,40 dollaril. 

Jaga lugu:
Hetkel kuum