Kadi Neemre • 9. märts 2016 kell 19:21

Amazon liisis oma logistikavõrgustiku laiendamiseks lennukid

Foto: EPA

Amazon astub peagi sammukese edasi oma plaanis luua logistikavõrgustik ning plaanib selleks liisida 20 Boeing 767 kaubalennukit Air Transport Services Groupilt.

Kokkulepe viitab Amazoni soovile laiendada oma logistikavõrgustikku, muutmaks kauba kohaletoimetamine kiiremaks ja efektiivsemaks.

Air Transport Servicesi aktsiad kasvasid uudise peale koguni 27%, mis on suurim kasv alates 2010. aasta märtsist. Osana tehingust on Amazonil õigus osta viie aasta jooksul kuni 19,9% Air Transport Servicesi aktsiatest hinnaga 9,73 dollarit aktsia kohta.

Amazoni aktsiad kukkusid uudise peale ligi 1%, 555,22 dollarile.

Väikese osaluse omandamisega saab Amazon võimaluse testida oma pikaajaliste eesmärkide progressi ning otsustada selle edukuse üle enne lennukite ostu.

Amazon on aastaid vaikselt oma strateegiat ehitanud. 2013. aasta raporti kohaselt soovitas veebikaubamaja juhatus Fulfillment By Amazon teenuse globaalset laienemist. Teenus hõlmab ladustamist, pakkimist ning kliendini toimetamist. Dragon Boati nimeline projekt nägi ette globaalset kättetoimetamise võrgustikku, mis kontrollib kaubavooge Hiina ja India tehastest kuni kliendi koduukseni, selgitas asjaga kursis inimene.

Analüütikute sõnul aitab samm kasvatada Amazoni praegusi logistikamahte ning tulevikus võib firma hakata konkurentsi pakkuma näiteks DHL Worldwide Expressile ja FedExile.

“20 aasta pärast on Amazonil oma tarnevõrgustik,” sõnas Wedbush Securitiesi analüütik Michael Pachter.

Hetkel kuum