Moody’s: naftasektor ohustab majandust

11. aprill 2016, 12:16
Moody's
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20160411/BORS/160419981/AR/0/AR-160419981.jpg

Reitinguagentuur Moody’s hoiatas, et nafta-, maagaasi- ja kaevandusfirmadel on üha keerulisem leida rahalisi vahendeid lühiajaliste kulude katmiseks ning see ohustab teisi sektoreid Euroopa majanduses.

Märtsis kasvas alla investeerimisjärgu ehk rämpsreitingu saanud Euroopa ettevõtete hulk 23 protsenti. Eelmine aasta samal ajal kasvas rämpsreitingu saanud ettevõtete hulk 11 protsenti, selgus Moody’se andmetest.

Reitinguagentuuri teatel võib sel aastal suureneda nende ettevõtete arv, kes nõrga reitingu saavad, kuna üha enam on ettevõtetel raskusi kaasata raha võlakirjade müügiga. Moody’se asepresident Tobias Wagner hoiatas, et kui selline olukord jätkub, toob see likviidsusprobleeme ka ettevõtetele, mis asuvad väljaspool naftasektorit.

Moody’se vanem asepresident Alessandro Roccati leevendas mõningaid Euroopa pankade hirme sellega, kui ütles, et nafta- ja gaasisektori osakaal Euroopa pankades on mõõdukas. „See võib sel aastal küll suureneda, kuid üldiselt ei saaks see reitingutele olulist mõju avaldada,“ ütles Roccati.

Tema sõnul on nafta- ja gaasifirmadele antud laenude osakaal Euroopa pankades umbes 3 protsenti.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
11. April 2016, 12:16

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing