Juhan Lang • 21. aprill 2016 kell 8:15

Kuidas Jaapani aktsiatega spekuleerida?

Mitsubishi Motorsi president Tetsuro Aikawa (paremal) eilsel pressikonverentsil vabandamas.  Foto: EPA

Eilne uudis sellest, et Jaapani autotootja Mitsubishi Motorsi aktsia hind sööstis pärast kütusekulupettuse ilmsikstulekut järsult alla, tekitas nii mõneski Äripäeva lugejas huvi hinna taastumisele spekuleerida.

Swedbanki maaklerosakonna teatel Jaapani aktsiaid otse kaubelda ei saa, küll aga on võimalik neid osta USA või Saksa börsilt juhul, kui need seal kauplevad. Panga kinnitusel on nende aktsiate likviidsus tihtilugu siiski madal ja klientide huvi Jaapani aktsiate vastu üldiselt väga suur ei ole.

LHV maaklertegevuse juht Alo Vallikivi märkis, et panga poolt pakutavas kauplemiskeskkonnas LHV Trader on Jaapani aktsiaid võimalik osta. „Lisaks saaksime seda erandina võimaldada ka tavalisel kontol, kuid selleks peaks olema piisav huvi,“ kinnitas ta.

Tema hinnangul on Jaapani kauplemisaeg Eesti inimesele niivõrd ebamugav, et seni on Jaapani aktsiaid ostetud väga erandlikel juhtudel. Lisaks on Vallikivi sõnul antud turg üsna võõras ning Eesti investor hoiab sellest eemale.

Nii Swedbanki kui LHV kinnitusel eelistavad kohalikud investorid üksikaktsiate asemel Jaapanisse investeerida pigem ETFide kaudu, mis on leitavad sümbolite alt JOF või EWJ.

Mitsubishi Motors tunnistas eile, et on kütusesäästu andmete parandamiseks manipuleerinud testandmeid, mis puudutavad ligi 625 000 sõidukit. Aktsia reageeris teatele viimase kümnendi suurima kukkumisega.

Hetkel kuum