Rainer Saad • 3. mai 2016 kell 9:15

Vaata, kui palju maksavad Tallinna börsifirmad dividende

Tallinki reisilaev Tallinna sadamas.  Foto: Raul Mee

Tallinna börsil on praeguseks juba enam-vähem kõik ettevõtted teatanud, kas plaanivad dividendi maksta või mitte.

Kui eelmisel aastal teatasid Baltika ja Skano, et ei maksa dividende, siis sel aastal on nendega liitunud ka PRFoods. Suurima üllatuse serveeris analüütikutele ja investoritele aga Tallink, kes soovib maksta dividendi 9 senti aktsia kohta, mis oleks laevafirma börsiajaloo suurim.

Arco Vara – dividendi makstakse ka sel aastal 1 sent aktsia kohta, mis on sama suur kui eelmisel aastal. Kokku makstakse dividende summas 61 170,12 eurot. Eelmise majandusaasta lõpetas kinnisvarafirma 0,46 miljoni eurose kasumiga.

Rõivatootja Baltika ei maksa ka sel aastal dividende. Ettevõtte eelmise aasta puhaskahjum oli 6,36 miljonit eurot. Viimati maksis Baltika dividende 2007. aastal, kui aktsionärid said dividendi 15 eurosenti aktsia kohta. Ükski analüüsimaja Baltikalt dividende ei oodanud.

Ekspress Grupi dividend on 5 senti aktsia kohta. LHV kirjutas enda prognoosis, et vaatamata meediakontserni puhaskasumi olulisele kahanemisele on ettevõte suuteline maksma 4 senti dividendi, mis on sama suur kui eelmisel aastal. Ekspressi eelmise aasta puhaskasum vähenes 15%, 3,9 miljoni euroni. Meediakontserni suuromanik Hans H. Luik võtab meediakontsernist dividendidena üle 660 000 euro.

Harju Elektri dividend on 5 senti aktsia kohta ja omakapitali vähendamise teel makstakse aktsionäridele välja veel 7 senti aktsia kohta. Kokku makstakse seega 12 senti aktsia kohta. LHV ootas  dividendi suuruseks 8 senti aktsia kohta. Eelmisel aastal oli Harju Elektri dividend 15 senti aktsia kohta.

Merko Ehitus maksab dividendideks 51 senti aktsia kohta. Eelmisel aastal oli dividend 41 senti aktsia kohta, millele lisandus aktsiate arvestusliku väärtuse vähendamisest tulenev väljamakse 23 senti aktsia kohta. Kokku seega 64 senti aktsia kohta. Merko teenis eelmisel aastal 10 miljonit eurot puhaskasumit, müügitulu oli 251 miljonit eurot.

Merko aktsionär Rene Ilves ütles ehitusfirma dividendi kohta, et on sellega väga rahul. „Ettevõtte tulemused paranevad, tellimusraamat on tugev, toimus huvitav laienemine Norrasse ning kõige tipuks on ettevõtte juht alustanud Merko aktsiate ostmist. Kõik need head uudised aga pole Merko aktsiat grammigi mõjutanud. Ainuke ostja paistab olevat Norra riiklik naftafond,“ ütles Ilves märtsi alguses. Talle kuulub ettevõtte Seitse Samuraid OÜ kaudu Merkos 0,34% osalus ehk 61 000 aktsiat.

Nordecon – 3 senti dividendi + 3 senti aktsiakapitali vähendamisest. Aktsionäridele kukub sülle seega 6 senti aktsia kohta. Aktsiakapitali vähendatakse seoses Nordeconi kapitali struktuuri korrigeerimisega, et viia ettevõtte aktsiakapitali suurus vastavusse tegevusmahtudega ja strateegiliste eesmärkidega, kirjutas ettevõte aruandes. Eelmisel aastal oli Nordeconi dividend 3 senti aktsia kohta.

Olympic EG pole veel dividendiplaanist teatanud. Kasiinofirma eelmise aasta puhaskasum oli 25,7 miljonit eurot, mis on 4 miljoni euro võrra rohkem kui 2014. aasta kasum. LHV ootab Olympicult 10sendist dividendi, Swedbank samuti 10 senti. Eelmisel aastal maksis ettevõte dividendi 10 senti aktsia kohta.

PRFoods dividende ei maksa. Ettevõtte jaotamata kahjum eelmise aasta lõpu seisuga on 0,8 miljonit eurot. „Vastavalt Eesti Vabariigi äriseadustikule saab dividende jagada jaotamata kasumi arvel ning seetõttu 2015. aasta eest aktsionäridele dividendide väljamakseid teha ei saa. PRFoods plaanib jätkata dividendide maksmist 2017. majandusaastal,“ kirjutas ettevõte majandusaasta aruandes. Eelmisel aastal oli aktsiate nimiväärtuse vähendamisest tulenev väljamakse PRFoodsil 30 senti aktsia kohta. 

Silvano FG jaotab aktsionäridele 5,7 miljonit eurot, mis teeb 15 senti aktsia kohta. Eelmisel aastal oli dividendi suurus 10 senti aktsia kohta. Silvano lõppenud majandusaasta kasum oli 9,69 miljonit eurot.

Skano ei maksa dividende. Ettevõte teenis eelmisel aasta 0,4 miljonit eurot puhaskahjumit. Skano ettepanek on katta kahjum eelnevate perioodide jaotamata kasumi arvel.

Tallink – suurim üllataja, kuna ettevõttel on kavas dividendideks välja maksta kogu eelmise aasta kasum, mis teeks 9 senti aktsia kohta. Mullu teenis laevafirma 59,1 miljonit eurot puhaskasumit ning laevafirma kutsub kokku võlakirjaomanike koosoleku, et saada luba maksta see kõik aktsionäridele välja.

Tallinna Kaubamaja teatas, et maksab dividendi 52 senti aktsia kohta. Tegemist on rekordilise dividendiga ning see valmistas üllatuse ka investoritele. Kokku jaotab Kaubamaja dividendideks 21,18 miljonit eurot. Ettevõtte eelmise aasta puhaskasum oli 22 miljonit eurot. Eelmiste aastate jaotamata kasumit on kogunenud 73,2 miljonit eurot. 2015. aastal maksis Kaubamaja dividendi 40 senti aktsia kohta.

Tallinna Vesi maksab dividendi 90 senti aktsia kohta, mis on sama suur kui eelmisel aastal. Veefirma on oma dividendi suuruse sidunud inflatsiooniga ja kuigi eelmisel aastal langes Eestis tarbijahinnaindeks 0,5%, säilis dividendi suurus.

Hetkel kuum