Birjo Must • 18. mai 2016 kell 10:18

Kristi Saare: nii suur ülemärkimine oli üllatav

Väikeinvestor Kristi Saare sõnul oli LHV aktsiate ülemärkimine üllatav.  Foto: Terje Lepp

Väikeinvestor Kristi Saare sõnul oli LHV IPO-l aktsiate suur ülemärkimine veidi üllatav ning olemasolevad aktsionärid märkisid endale päris palju aktsiaid lisaks.

"Tulemus oli ootuspärane, ennustasin ka ise 5000–6000 vahele märkijate arvu ning ise märkisin 200 aktsiat eeldusel, et see võiks olla selline kogus, mis igale väikeinvestorile võikski kätte tulla," rääkis Saare.

Samas möönis Saare, et nii suur ülemärkimine tuli veidi üllatusena. "Vaadates praeguste ja uute aktsionäride osakaalu, siis paistab et olemasolevad aktsionärid märkisid endale päris palju aktsiaid lisaks," sõnas ta.

Saare usub, et huvi LHV vastu püsib ja paljud väikeinvestorid ootavad sellest IPOst börsile üldisemalt elavdavat mõju. Lisaks on tema sõnul IPO just avalikkuse tähelepanu saamise koha pealt LHV-le kui ettevõttele kindlasti väga palju kasu toonud.

Aktsia hinna edasiste arengute kohta investor ennustusi teha ei tahtnud. Küll aga ei pea ta tõenäoliseks seda, et aktsia lähiajal väga tugevalt väärtust kaotaks.

Esmaspäeval lõppenud ASi LHV Group aktsiaemissioonist võttis osa 5485 investorit, kes märkisid kokku 6,6 miljonit aktsiat 46,2 miljoni euro eest. Seega märgiti aktsiaemissioon 3,3kordselt üle. Loe lisaks SIIT, kuidas jaotati aktsiad soovijate vahel.

Hetkel kuum