Mait Kraun • 16 august 2016

Börs: Fedi ametnikud vedasid aktsiaturge alla

Kauplemine New Yorgi börsil.  Foto: Reuters/Scanpix

USA aktsiaturud langesid, sest investorite ootused intressimäärade tõstmise osas kasvavad, vahendab Bloomberg.

Standard & Poor’s 500 indeks taandus rekordtasemelt, sest New Yorgi Föderaalreservi president William Dudley ütles, et keskpank võib intresse tõsta juba järgmisel kuul. Atlanta Föderaalreservi juht Dennis Lockhart andis mõista, et tema arvates on majanduskasv kiirenemas ning sellel aastal võiks vähemalt korra intresse tõsta.

Investorite hinnangul tõstab Föderaalreserv intresse järgmise ühe ja poole aasta jooksul vaid korra. Dudley ütles, et sellised ootused on „liiga madalad“ ning intresse tõstetakse tõenäoliselt rohkem.

„Dudley tahab, et ootused oleksid mõistlikumad,“ ütles investeerimisfirma Jones Trading Institutionali strateeg Yousef Abbasi. „Tööturu andmed on paranenud, aga majanduse teised osad on jätkuvalt hädas. Jaemüük on kehv ning inflatsioon ei taha tõusta. See on lihtsalt reaalsus – kui tööturu olukord jätkab paranemist, siis intresse tõstetakse tõenäoliselt detsembris.“

S&P 500 indeks langes 0,6 protsenti 2178 punktini. Dow Jones odavnes 0,5 protsenti ja lõpetas päeva 18 552 punktil.

WTI toornafta hind tõusis 1,8 protsenti ja Brent kallines 0,7 protsenti. Kummagi barrel maksis päeva lõpuks vastavalt 46,58 ja 48,85 dollarit.

Hetkel kuum