Mait Kraun • 16. august 2016 kell 19:23

Mongoolia tugrik on langenud 22 päeva järjest

Mongolid  Foto: EPA

Mongoolia rahaühik tugrik on augustis olnud maailma halvim valuuta. Riigi majandus on kriisi äärel ning valitsus püüab seda iga hinna eest stabiliseerida, vahendab Bloomberg.

Valuuta on odavnenud juba 22 päeva järjest ning tänaseks maksab üks dollar 2243 tugrikut. Bloomberg on kogunud andmeid alates 1993. aastast ning varem pole tugrik nii odav olnud.

Valuuta selle kuu ligi 8protsendiline langus on 154 maailma valuuta seas kõige suurem. 2016. aastal on tugrik odavnenud 11 protsenti.

Mongoolia majandust on räsinud toorainete hinnalangus ja Hiina majandus aeglustumine. Lisaks sellele on uued regulatsioonid ja ebakindel poliitiline olukord peletanud eemale paljud välisinvestorid. Peaminister Erdenebat Jargaltulga on välja pakkunud majandusplaani, mille kohaselt vähendatakse riigiametnike palku, alandatakse riigivõlga ning luuakse välisinvesteeringute meelitamiseks eraldi nõukogu.

„Me oleme sattunud sügavasse majanduskriisi,“ teatas rahandusminister Choijilsuren Battogtokh eelmisel nädalal. „Me oleme jõudnud situatsiooni, kus me ei pruugi olla võimelised palkasid maksma ning valitsuse erinevaid ametkondi töös hoidma.“

Riik on alustanud kõnelusi ka Rahvusvahelise Valuutafondiga, mis võiks neid tulevikus rahaliselt aidata.

Hetkel kuum