Kadi Neemre • 17. august 2016 kell 18:40

Fed: intressimäärad võivad peagi tõusta

Foto: EPA

Mõned Föderaalreservi hääleõiguslikud poliitikud usuvad, et peagi on USAs võimalik tõsta intressimäärasid. Üldiselt nõustuti Fedi juulikuisel kohtumisel siiski, et sammu astumiseks on vaja rohkem majandusandmeid.

“Mõned Fedi liikmed prognoosisid, et majandustingimused võimaldavad peagi astuda järgmise sammu ehk tõsta intressimäärasid,” märgitakse Föderaalreservi kohtumise täna avaldatud protokollis.

Protokolli kohaselt olid USA keskpanga poliitikud USA majanduse väljavaate ning tööturu olukorra suhtes üldiselt positiivsel seisukohal. Mõned poliitikud aga jäid arvamusele, et kui tööturg peaks lähitulevikus jahtuma, siis lähiajal ei tohiks veel intressimäärasid tõsta.

“Tundub, et Fed ei ole intressimäärade lähiajal tõstmises nii üksmeelel,  kui oleks võinud arvata New Yorgi Fedi presidendi William Dudley eilse avalduse põhjal,” kommenteeris TD Securities intressimäära strateeg Gennadiy Goldberg.

Mitmed poliitikud avaldasid muret, et madalad intressimäärad võivad halvata finantsstabiilsuse.

Peale protokolli avaldamist kukkus USA dollar kauplemispäeva madalaimale tasemele Jaapani jeeni suhtes; dollar maksis ligi 100,15 jeeni. Euro aga tõusis dollari suhtes kauplemispäeva kõrgeimale tasemele ehk 1,1295 dollarile.

Hetkel kuum