Investor Toomas jätkab rekordilainel

01. november 2016, 14:00
Investor Toomas käis Seppo Saario raamatu esitlusel.
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20161101/BORS/161109987/AR/0/AR-161109987.jpg
Ainult tellijale

Minu portfelli väärtus kasvas ka oktoobris, jõudes tänu mitmele ettevõttele uue rekordkõrge tasemeni.

Portfelli väärtus kasvas oktoobris võrreldes septembriga 2,5%, 262 086,51 eurole. Aastaga on portfelli väärtus suurenenud 9,1% ehk 22 000 euro võrra.

Oktoobrit jäävad iseloomustama head tulemused Microsoftilt, LHV-lt, dividendid Olympicult, nõrgad tulemused Apple’ilt ja Tallinna Vee aktsiate müük. Järgnevate kuude suhtes olen optimistlik ja loodan täita oma portfelli aastase kasvueesmärgi, milleks on 12%!

Head tulemused panid aktsiad tõusma

Head tulemused panid LHV Groupi aktsia 11 protsenti rallima. LHV oli sellega suurim tõusja minu portfellis. LHV Group teatas, et kolmanda kvartali kasum suurenes 5,8 miljoni euroni, panga kasum oli sellest 3,7 miljonit. Mina leian, et need on muljetavaldavad kasvunumbrid ja kindlasti jätkub kasv ka tulevikus. Head tulemused jäid silma ka Swedbanki analüütikutele, kes tõstsid LHV aktsia hinnasihti. 

Microsoft lõi kolmanda kvartali tulemustega pahviks nii mind kui ka analüütikud, kes ettevõtet katavad. Microsoft teatas puhaskasumiks 76 senti aktsia kohta ja käibeks 22,33 miljardit dollarit. Wall Street ootas kasumiks aktsia kohta 68 senti ja käibeks 21,71 miljardit. Aktsia reageeris sellele 6protsendilise tõusuga, rallides uue rekordkõrge hinnani, mis on üle 60 dollari taseme. Microsoft suutis sellised imelised tulemused saavutada tänu pilvetehnoloogiale.

Ka lõhekasvataja Leroy Seafood aktsia puudutas uut rekordkõrget tippu, rallides oktoobris üle 8 protsendi. Rõõm on vaadata, kuidas Leroy laieneb ja ostab konkurente. Ka pankade analüütikud on muutunud ettevõtte väljavaadete suhtes üha optimistlikumaks.

Olympicult sain oktoobris dividende 5 senti aktsia kohta, kokku summas 225 eurot. See on lisaks 10 sendile aktsia kohta, mida sain juulis. Olympic on sel aastal olnud helde dividendimaksja.

Oli ka pettumusi

Apple teatas kolmandas kvartalis käibe langusest nõrga iPhone 6S nõudluse tõttu. Tulemuste järel kukkus Apple’i aktsia 3,5%, mis pühkis ettevõtte turuväärtusest 23 miljardit dollarit. Juuli lõpus võtsin Appe’i aktsiatest kasumit, müües 70 aktsiat koguväärtusega umbes 6600 eurot. Vaatamata Apple’i aktsia mõningasele tõusule olen jätkuvalt seda meelt, et tasuks enda osalust tehnoloogiafirmas vähendada.

Statoil suutis seekord negatiivselt üllatada, kui teatas kolmanda kvartali kahjumist. Analüütikud olid prognoosinud Statoilile keskmiselt 136 miljoni dollari suurust kasumit, kuid pärast maksude tasumist jäädi 261 miljoni dollariga kahjumisse. Eelmise aasta samal ajal oli kasum 445 miljonit dollarit. Kuid aktsia hind reageeris tulemustele rohkem kui 2% tõusuga. Põhjus oli kvartalidividendis, mida ettevõte otsustas vaatamata kahjumile maksta 0,22 dollarit aktsia kohta.

Müüsin Tallinna Vee aktsiad

Vaatamata Tallinna Vee headele tulemustele, otsustasin müüa kõik veefirma aktsiad. Põhjuseks oli lähenev kohtuistung ja sealt tulenev otsus, mis muudab Tallinna Vee aktsia minu jaoks justkui kulli ja kirja viskamiseks.

Tallinna Vee veepuhastusjaam Ülemistel

See tähendab, et kohtuistungi ümber valitseb suur teadmatus ja võiduvõimalus on 50%. Kui ettevõte vaidluse kaotab, võib kõvasti kukkuda, kui võidab, siis uhkelt tõusta. Minu jaoks on see liiga riskantne.

Müüsin reedel, 28. oktoobril kõik 1400 aktsiat, hinnaga 13,9 eurot aktsia. Tehingu summa oli 19 460 eurot. Kuigi müüsin aktsiaid alla ostuhinna 14,5 eurot, jään kokkuvõttes ikkagi plussi, sest olen ettevõttelt kaks korda saanud kokku 2500 eurot dividende.

12% aastatootlus tundub reaalne

Vaadates senist aastat, siis 12protsendiline aastatootlus näib olevat üha reaalsem. Kuigi pead ei julge panti panna, arvan, et kui turud jätkavad ka viimases kvartalis tõusu, on eesmärk olemas. Kui rääkida aga tulevikust, siis turgudele võivad närvilisust tuua USA presidendivalimised. Arvan, et kui Trump saab presidendiks, siis on närvilisust rohkem.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
01. November 2016, 14:11

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing