Stockmanni tulemused alla arvestust

Stockmann  Foto: Andras Kralla

Soome ettevõtte Stockmanni esimese poolaasta ja teise kvartali tulemused valmistaid pettumust investoritele, jättes täitmata ka kõige madalamad analüütikute ootused.

Stockmanni teise kvartali tegevuskasum langes võrreldes eelmise aastaga pea 17% ehk 14,6 miljonile eurole. Factseti küsitletud analüütikud ootasid tegevuskasumiks 21 miljonit eurot.

Analüütikute prognoos oli 0,11 eurot kasumit aktsia kohta, kuid ettevõtte teatas hoopis 0,03 euro suurusest kahjumist aktsia kohta. Eelmise aasta teises kvartalis oli kasum aktsia kohta 0,05 eurot.  

Samuti valmistas pettumust Stockmanni käive, mis oli oluliselt väiksem analüütikute prognoositud 305 miljonist eurost. Ettevõtte käive kukkus teises kvartalis 12% ehk 281,3 miljonile eurole.

Vaatamata tulemusetest, mis viis tänasel börsipäeval Stockmanni aktsia 3,59% langusesse, oli tegevjuht Lauri Veijalaineni sõnul näha strateegilise kava edukat kulgemist teises kvartalis. Tegevjuht lisas, et ta oli rahul Stockmanni jaekaubandus- ja kinnisvaraäriga, mis suutsid näidata oluliselt paremaid tulemusi.

Siiski ei nõustunud investorid tegevjuhi seisukohaga – esimese 30 minutiga langes Helsingi börsil Stockmanni aktsia 3,59%, kaubeldes 6,88 euro tasemel.

 

Hetkel kuum