Liina Laks • 19. september 2017 kell 6:28

Investorid suunavad pilgu USAle

Tokyo börsiindeks  Foto: EPA

Samal ajal kui Nikkei indeks rallis pea kaks protsenti ning vedas Aasia Dow' indeksi 0,35protsendise tõusuni, näitasid teised turud nõrkust.

Jaapani börsi üks suurimaid tõusjaid oli mängutootja Nintendo aktsia, mis jõudis täna hommikul enam kui seitsme protsendiga plussi. Kuna Jaapanis oli eile nn vanade austamise püha, siis kauplemist ei toimunud ja nüüd tegid investorid justkui kaotatud aja tasa.

Hang Sengi, Shanghai ja Sensexi indeksid pendeldasid nulli lähedal. Singapuri börsiindeks oli 0,2 protsendipunktiga miinuses.

Üht põhjust turu nõrkuses nähakse investorite ootusärevuses: täna ja homme toimub USA Föderaalreservi kohtumine, millest investorid loodavad uusi vihjeid riigi edasise majanduspoliitika kohta: kas intressimäärad tõusevad või mitte? Reutersi andmetel oodatakse, et Fed hakkab vähendama 4,2 triljoni dollari suurust kinnisvaratagatisega laenude ja riigivõlakirjade portfelli. Kui 2008. aastal puhkenud kriisi eel oli keskpangal varasid 900 miljardi dollari eest, siis tänaseks on see maht kasvanud ligi 4,5 triljoni dollarini. Mitme aasta pikkune stiimulprogrammi pidurdamine peaks varad eeldatavasti viima 3 triljoni dollarini.

Hetkel kuum