Märt Belkin • 10. oktoober 2017 kell 14:35

Walmart ostab 20 miljardi eest aktsiaid tagasi

Walmart  Foto: EPA

USA kaubandushiid Wal-Mart teatas, et plaanib 20 miljardi dollari suurust aktsiate tagasiostuprogrammi ning prognoosis, et firma käive kasvab järgmisel majandusaastal vähemalt 3% ning kasum 5%.

Seejuures prognoosis jaekett, et firma veebimüük USAs kasvab 2019. aasta jaanuaris lõppeval majandusaastal umbes 40%. Turuosa pärast peab Wal-Mart tihedat võitlust Amazoniga ning üritab veebikaubamajale järgi jõuda. Juulikuuga lõppenud kvartalis tõusis Wal-Marti USA veebimüük 60 protsenti.

"Wal-Mart kavatseb selgelt jätkata veebiäris kütte juurde keeramist. 40 protsenti aastakasvu on muljetavaldav eesmärk, eriti arvestades seda, et see tuleb pärast 2016. aasta üldkoosolekul välja käidud 30 protsenti, mis toona tundus meile kõrge sihina," rääkis Moody'se jaekaubanduse peaanalüütik Charlie O'Shea Reutersile.

Uus tagasiostuprogramm asendab 2015. aasta oktoobris alustatud sama suure kava ning selle järgi tohib firma teha 20 miljardi dollari väärtuses tagasioste kahe aasta jooksul.

Turu avanedes kasvas Wal-Marti aktsia üle 3,9 protsendi ning lennutas ülespoole ka tööstusindeksi Dow, mis lõi ka uue rekordi.

Hetkel kuum