Mait Kraun • 5. märts 2018 kell 6:47

Mis börsifirmadele panustada kaubandussõja ajal?

Kaubandussõda  Foto: Shutterstock

USA aktsiaturgudel on volatiilsus jälle tõusnud, sest investorid kardavad kaubandussõja puhkemist. Üks osa turust on aga immuunne – selleks on madala turuväärtusega börsifirmad, kirjutab MarketWatch.

Väiksemad firmad ekspordivad vähem ning saavad suurema osa käibest Ühendriikidest, mis võib neid rahvusvaheliste pingete suhtes immuunseks muuta. Selle tõttu on ka madala turuväärtusega firmadest koosnev Russell 2000 indeks viimasel ajal tõusnud. See indeks on populaarne ka ajal, mil USA dollar tugevneb, mis vähendab suurte eksportijate kasumeid.

Mure kaubanduspoliitika pärast tekkis neljapäeval, mil Ühendriikide president Donald Trump teatas ootamatult, et alumiiniumi- ja teraseimpordile kehtestatakse tariifid. Teiste riikide juhid reageerisid agressiivselt – Euroopa Liit kaalub vastumeetmete kasutamist, mille kohaselt maksustataks tariifidega 3,5 miljardi dollari väärtuses USA kaupu, teatas Reuters.

„Kaubandussõjad on head ja neid on lihtne võita,“ kirjutas Trump reedel Twitteris.

„Selleks, et end kaitsta, peaksid Ühendriikidele keskendunud investorid ostma firmasid, mis saavad kasu kodumaisest tarbimisest ja majanduskasvust,“ ütles investeerimisfirma BNY Mellon’s Lockwood Advisorsi investeeringute juht Matt Forester. „See grupp tundub juba praegu atraktiivne, sest nemad peaksid kõige rohkem kasu saama ka maksukärbetest.“

Standard & Poor’s 500 indeksi ettevõtted teenivad 69,7 protsenti käibest USAst. Russell 2000 indeksi puhul on vastav näitaja 79,4 protsenti, selgub FactSeti andmetest. Dow Jonesi puhul on see näitaja 61,7 protsenti.

Dow Jonesi indeks on pärast neljapäeva langenud 2,4 protsenti ja S&P 500 on kaotanud 1,5 protsenti. Russell 2000 on samal ajal tõusnud 0,6 protsenti.

Hetkel kuum