Indrek Mäe • 1. august 2018
Jaga lugu:
Börsiuudised
Ainult tellijale

Kuidas ühisrahastuse abil raha kaasata – väikepruulija edulugu

Teisipäeval lõppes Funderbeami platvormil ühisrahastuskampaania käsitööõllega tegeleva puurlikoja Tanker finantseerimiseks, ettevõte kasutab raha välisturule laienemiseks ning koduturul kasvavas konkurentsis püsimiseks.

Tankeri tegevjuht ja partner Jaanis Tammela.
Tankeri tegevjuht ja partner Jaanis Tammela.  Foto: Andras Kralla

Rahastuskampaania käigus sooviti investoritelt laienemiseks 250 000 eurot, kuid ettevõtmine osutus investorite silmis niivõrd populaarseks, et nüüd pakutakse Tankerile lausa 825 000 eurot.

„Oleme senised neli tegevusaastat kasvanud oma vahendite peal, kuid eelmisel aastal uusi sihte seades saime aru, et meil on vaja rohkem laieneda, kui jooksvad kulud lubavad,“ põhjendas Tankeri tegevjuht ja partner Jaanis Tammela ühisrahastuse poole pöördumist Äripäeva raadio hommikuprogrammis. „Valisime Funderbeami, sest seal on sama kirglikud inimesed nagu meie oma toodangut tehes.“

Ühisrahastust ei kasutata oma tegevuse finantseerimisel ainsa allikana. „Kasutame ka teisi vahendeid ning üritame leida sobiva tasakaalu ühisrahastuse, pangalaenude ja riigi abil,“ selgitas Tammela. Ta lisas, et ka näiteks PRIA toetab aktiivselt Tankeri laienemist.

Täispikkuses näevad seda lugu Äripäeva tellijad.

Oled tellija, kuid ei pääse lugema?Vaata siia

Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt