Rait Kondor • 22. august 2018
Jaga lugu:
Börsiuudised
Ainult tellijale
Flexi tehas USAs, Texases
Flexi tehas USAs, Texases  Foto: Reuters/Scanpix

Igav Flex loodab muutustelt teenida

Elektroonikafirma Flex on mitukümmend aastat edukalt tegutsenud, kuid viimasel paaril aastal on ettevõttel olnud majandustulemustes seisak. Nüüd loodab Flex valdkondade muutusesse tehtud investeeringutelt teenima hakata.

Flex, endise nimega Flextronics International, on suuruselt kolmas elektroonikatoodete tootmisteenuste pakkuja maailmas. Tegemist on juba 49 aastat vana ettevõttega, mis sai alguse USAs, kuid on nüüdseks laiendanud oma tegevust rohkem kui 40 riiki, andes tööd ligikaudu 200 000 töötajale.

Flex on olnud traditsiooniline elektroonikatoodete tootmisteenuse pakkuja, kes on nüüd välja arenenud laia valikuga toodete valmistajaks, alates meditsiiniseadmetest kuni spordijalatsiteni. Flexi äritegevus jaguneb nelja ärivaldkonna vahel – telekommunikatsiooniseadmed, tarbeelektroonika, tööstusseadmed ning neljandaks tervishoiu- ja autode seadmed.

Flexil on üle 100 tehase ning uurimis- ja arenduskeskuse üle maailma 35 riigis. Nende peamine innovatsioonistrateegia keskendub kolmele tasandile – toodetele, süsteemidele ning tootmistehnoloogiatele ja -protsessidele.

Täispikkuses näevad seda lugu Äripäeva tellijad.

Oled tellija, kuid ei pääse lugema?Vaata siia

Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt