Rait Kondor • 27. november 2018 kell 23:55

USA börs lõpetas päeva plussis

Maaklerid New Yorgi aktsiabörsil.  Foto: BRENDAN MCDERMID

USA aktsiad päeva lõpuks tõusid, hoolimata päeva alguse nõrkusest. Päeva teises pooles aitas aktsiaturul tõusta USA valitsuse majandusnõuniku Larry Kudlow’ märkus, et laupäevane president Trumpi ja president Xi kohtumine on võimaluseks pöörata kaubandussõjas uus lehekülg, märkis Reuters oma uudises.

S&P 500 indeks lõpetas päeva 0,33% plussis, märkides sellega teise järjestikuse tõusupäeva aktsiaturul. Dow Jonesi tööstuskeskmise indeks tõusis 0,44%, kuid Nasdaqi indeks lõpetas päeva sisuliselt eilsega samal tasemel.

Nafta hind enam ei langenud, vaid USA WTI nafta tõusis 0,9% 52,09 dollarini barrelist ning Brenti toornaftasegu hind tõusis 0,7% 60,88 dollarini barrelist.

Kudlow’ sõnad vähendasid turgudel hirmu lisatariifide osas, kui president Trump oli esmaspäeva õhtul öelnud, et võib panna Hiina kaupadele 1. jaanuarist lisatollimaksu 10-25% ulatuses. Konkreetselt oli juttu Apple’i toodetele lisatavast tollimaksust, mis pani aktsiaanalüütikuid Apple’i järgmise aasta kasumiprognoose üle vaatama, et hinnata võimalike uute tollimaksude mõju.

General Motorsi aktsia langes 2,6%, kui president Trump hoiatas, et valitsus võib vähendada General Motorsile makstavaid toetusi, pärast seda, kui General Motors oli teatanud mitme USA tehase sulgemisplaanist.

USA terasefirmade aktsiad langesid, kui terasehind Hiinas langes 20%-lise korrektsiooni piirist allapoole, viidates nn karuturule. US Steeli aktsia langes 8,3%, AK Steel’i aktsia 4,6%.

Lennufirma Spirit Airlines’i aktsia kerkis 15,3%, kui ettevõte tõstis neljanda kvartali käibeprognoosi ühe istekoha kohta miilis.

Kolmapäeval oodatakse huviga Föderaalreservi juhi Jerome Powelli esinemist USA majanduse olukorra kohta, et hinnata võimalikku muutust Föderaalreservi intressi tõstmise kavas.

Hetkel kuum