Äripäev • 29 november 2018
Skano langes kahjumisse  Foto: Skano Group AS

Skano langes kolmandas kvartalis kahjumisse

Puidutöötlemisettevõtte Skano käive langes kolmandas kvartalis 9 protsenti, 3,71 miljoni euroni ning puhaskahjumiks kujunes 211 000 eurot, selgub börsiteatest.

Mulluseks puhaskasumiks oli 14 000 eurot.

Müügitulu languse põhjustas ettevõtte sõnul kahanenud nõudlus suurimal turul Soomes. Samas teiste turgude müügitulu näitas mõningast kasvu. Mööbli hulgimüügi müügitulu mõjutas negatiivselt neljast võtmekliendist kolme nõrk tegevus. „Töötame selle kallal, et leida juurde uusi hulgimüügikliente,“ teatas ettevõte.

Skano Groupi kulumieelne kasum (EBITDA) oli 2018 3. kvartalis 46 000 eurot (3. kvartal 2017 292 000 eurot). Mööbliäri kasumlikkus oli samaväärne 2017. aasta 3. kvartali tulemusega, samas kui puitkiudplaadi kasumlikkus vähenes oluliselt puiduhakke kallinemise tõttu. Praegu on ettevõtte teatel käsil kasvanud kulu hinnatõusu kaudu turule edasikandmine.

Mööbliäris ootab ettevõte jaekaubanduse tulemuslikkuse paranemist seoses uue jaekaupluse kontseptsiooni esitlemisega, mis on juba ellu viidud suurima müügituluga Tallinna kaupluses ning ka äsja avatud Decco keskuse kaupluses Riias. Järgnevalt viiakse kontseptisoon ellu Vilniuse ja Tartu kaupluses.

Kontserni kohustused langesid mulluse 7,9 miljoni euro pealt kolmandas kvartalis 7,7 miljonile eurole.

Täna on Skano aktsia püsinud tehinguteta 0,39 euro peal, viimase poole aastaga on aktsia kaotanud hinnast ligi veerandi.

Hetkel kuum