Kaspar Allik • 3. jaanuar 2019 kell 7:29

Apple vähendas käibeprognoosi esimest korda pea 20 aasta jooksul

Apple'i juht Tim Cook teatas kirjas investoritele, tehnoloogiaettevõtte ootab varem prognoositust väiksemat käivet. Ettevõtte jaoks on see erakordne samm, kuna käibeprognoosi pole vähendatud pea 20 aasta jooksul.

Apple'i uusi telefone ostetakse prognoositust vähem.  Foto: Reuters/Scanpix

Kolmapäevase Ameerika Ühendriikide kauplemispäeva lõpus teatas Apple käesoleva kvartali käibeprognoosi vähendamisest. Kui varem prognoosis ettevõte esimese kvartali käibeks 89–93 miljardit dollarit, siis nüüd vähendas tehnoloogiafirma käibeootust 84 miljardile.

Kuna Apple'i käive ulatus 2018. aasta esimeses kvartalis 88,3 miljardi dollarini, oleks see ka esimene kord pärast 2011. aastat, kui ettevõtte esimese kvartali käive võrdluses eelmise aastaga väheneb.

Väheneva käibe põhjuseks toodi uute iPhone'ide kehva müüki, nõrkust Hiina majanduses ning tarneprobleeme uute Apple Watchide, iPad Prode ja AirPodide tootmises, kirjutab Bloomberg.

Investorite jaoks pole tegu hea uudisega, kuna suurendab juba niigi olemasolevaid hirme Apple'i tähtsaima toote – iPhone'i – müügi puhul, mis moodustab suure osa ettevõtte käibest ja kasumist. Lisaks tõstatab uudis küsimusi ettevõtte väljavaadete kohta Hiinas, mis moodustab Apple'i käibest ligi 20%.

Teade langetas Apple'i aktsia hinna järelkauplemises 146 dollarile ehk üle 7% madalamale. Viimase kolme kuuga on ettevõtte turuväärtus vähenenud üle 30% ning eelmise aasta suvel saavutatud üle 1 triljoni dollarisest turuväärtusest on alles 748 miljardit dollarit.

Hetkel kuum