Mait Kraun • 15 jaanuar 2019

Aasia aktsiad trotsivad Wall Streeti langust

Aasia turud on täna tõusuteel vaatamata sellele, et USA aktsiad eile langesid.  Foto: AFP

Aasia turud lõpetasid päeva küllaltki korraliku tõusuga, sest mitu valitsusametnikku ütles, et Peking kärbib makse ja hoiab rahapoliitika Hiina majanduse aeglustumisega võitlemiseks paindlikuna, vahendab MarketWatch.

Jaapani Nikkei indeks tõusis täna kokku 0,96 protsenti. Lõuna-Korea Kospi indeks hüppas 1,3 protsenti ja Hongkongi Hang Sengi indeks 1,8 protsenti. Hiinas tõusis Shanghai Composite'i indeks 1,4 protsenti ja Austraalia ASX 200 kallines 0,7 protsenti.

Üksikaktsiatest paistis silma Olympus Corp, mille aktsia tõusis ligi 18 protsenti, sest osa analüütikuid tõstis ettevõtte hinnasihti. Honkongis kallines AAC Technologiesi aktsia 5 protsenti, Lõuna-Koreas näitasid tugevat kasvu Samsung ja Sko Hynix. Nafta hinnatõus aitas aga energiafirmasid.

Esmaspäeval ilmusid uudised, et Hiina eksport oli detsembris languses, mis pani USA aktsiaindeksid langema. Tehnoloogiaaktsiad kukkusid, aga Citigroupi tugevad tulemused aitasid pangandussektoril kosuda. S&P 500 ja Dow Jones odavnesid vastavalt 0,5 ja 0,4 protsenti.

Mitu Hiina valitsusametnikku teatas täna, et rahapoliitika hoitakse paindlik, aga stabiilne. Lisaks sellele võetakse kasutusele meetmed väikese ja keskmise suurusega ettevõtete rahastamise parandamiseks.

Hetkel kuum