Mait Kraun • 5. veebruar 2019 kell 17:00
Apple'i turuväärtus tõusis täna 821 miljardi dollarini.  Foto: EPA

Apple'ist sai jälle maailma väärtuslikum börsifirma

Apple’ist sai täna jälle maailma kõige väärtuslikum börsifirma. Seekord oli selle positsiooni hõivamiseks vaja palju väiksemat turuväärtust, vahendab Bloomberg.

iPhone’de tootja võttis esikoha üle teisipäeval, möödudes nii Amazonist kui ka Microsoftist. Sellel aastal on edetabeli eesotsas lisaks Apple’ile kohti vahetanud Alphabet, Amazon ja Microsoft.

Apple’i aktsia on tõusnud juba viis päeva järjest ning teisipäevaks jõudis turuväärtus 821 miljardi dollarini. Microsofti väärtus on praegu 819 miljardit ja Amazonil 816 miljardit. Aktsiaturgude sulgedes oli Apple viimati esikohal 3. detsembril, selgub Bloombergi kogutud andmetest.

Apple’i aktsia on täna kallinenud 1,7 protsenti, Amazon samuti 1,7 protsenti ja Microsoft 0,9 protsenti.

Õunafirma aktsiale on viimase kolme kuu jooksul halvasti mõjunud kesine iPhone’de müük – selle tõttu kukkus selle aktsia teistest tehnoloogiagigantidest kiiremini. Tõsi, Apple’i viimased kvartalitulemused olid head ning tekitasid palju optimismi, aga eelmise aasta oktoobris saavutatud tippudest kaupleb ettevõte jätkuvalt 26 protsenti madalamal. Toona oli Apple’i turuväärtus 1,1 triljonit dollarit.

Alphabet ei ole palju maas – nende turuväärtus on kerkinud 785,7 miljardi dollarini. Eile teatas Google’i emafirma ka oma kvartalutulemused, mis olid oodatust paremad, aga aktsia hakkas langema.

Hetkel kuum