Anu Jõgi • 9. aprill 2019 kell 7:32

Soome börsil uus miljarditehing

Soome telekomifirma DNA kauplus.  Foto: Tomi Parkkonen, DNA pildipank

Norra telekom Telenor ostab 54 protsenti Soome kõige kiiremini kasvavast teleoperaatorist DNA, makstes aktsiate eest kokku 1,5 miljardit eurot, kirjutab Kauppalehti.

See teeb aktsia hinnaks 20,90 eurot. DNA eilne sulgemishind oli 19,46 eurot, seega on preemia vaid 7,40 protsenti. Analüütikute hinnangul on aktsia hind jõudnud sihthinnast kõrgemale, milleks on Factseti koondhinnangu järgi 18,88 eurot.

Aktsiaid müüvad kaks suuremat investorit Finda Telecoms ja PHP Holding, kellega Telenor on sõlminud erilise aktsiate ostmise kokkuleppe. Finda Telecomsi käes on 28,3 protsenti ja PHP Holdingul 25,8 protsenti DNA aktsiatest. Neist esimene teenib seega üle 781 miljoni euro, PHP saab ligi 713 miljonit eurot. Suuromanikud jõudsid saada DNA-lt veel dividendi vastavalt 42 ja 37,5 miljonit eurot.

Telenori hinnangul võiks tehing teoks saada kolmandas kvartalis, see nõuab veel ettevõtete aktsionäride heakskiitu.

Telenori tegevjuhi Sigve Brekke sõnul tulevad nad heal meelel Soome telekomiturule, mis on üks Euroopa Liidu kiirema kasvuga turge. „Jätkame Dnasse investeerimist,“ lubas ta pressiteates.

Telenori soov on hoida DNA Soome börsil. Kui ettevõtte osalus ettevõttes ületab 50 protsenti, peab see tegema sama hinnaga ostupakkumise kõigile ettevõtte firmadele.

„Ma näen, et Telenor on hea ja hästi juhitud ettevõte,“ ütles DNA nõukogu esimees Pertti Korhonen

Soome kolmest teleoperaatorist on DNA viimasel kümnel aastal oma turuosa kõige kiiremini kasvatanud.

Soome transpordi- ja sideameti teatel oli DNA turuosa detsembris 28 protsenti. Suurim turuosa on Soomes Elisal 37 protsendiga, sellele järgneb Telia 34 protsendiga.

Põhjamaades on Telenor Telia peakonkurent, kirjutab Helsingin Sanomat.

Märtsis nõustus Soome spordirõivaste ja -tarvete müüja Amer Sports Hiina firmade juhitud investeerimiskonsortsiumi pakkumisegatehinguga, mille väärtuseks kujunes 4,6 miljardit eurot.

Hetkel kuum