Vennad Tõnis ja Madis Teinemaa ei lasknud ennast häirida 2008. aastal alanud suurest kriisist ja tegid oma elu esimese aktsiaostu just turu põhjas 2009. aastal. Order tuli sisestada koolitunnis istudes, sest börs ju puhkepäevadel ega õhtutundidel ei tööta.

- Praeguseks ligi 13 aastat aktsiaturgudel tegutsenud vennad Tõnis (vasakul) ja Madis Teinemaa tegid esimesed aktsiatehingud 9. ja 11. klassis õppides, matemaatikatunnis. Turule viidi nii enda kui ka vanemate raha.
- Foto: Liis Treimann
"Siinkohal tervitame Andres Taltsi, Eesti ühte parimat matemaatikaõpetajat, kes suhtus numbritega seotud kõrvaltegevusse taluvalt," muigab 13 aastat hiljem Tõnis Teinemaa, kes on tänulik õpetajale avatud suhtumise eest ning võimaluse eest veidi tunniaega näpistada, et kooli wifit kasutades börsile ordereid sisse anda. Kuna esimesed koolipingis tehtud tehingud läksid hästi, siis innustas edu poisse ka aktsiatega edasi toimetama.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
18aastaselt saada enda käsutusse hunnik raha aktsiate ja muude investeeringute näol on õnn, mis igaühele sülle ei lange. Lähikümnenditel astub aga ellu hulk rahaga korralikult varustatud noori.
Portfelli väärtus: 3,3 miljonit eurot
Investor Raivo Heina ärritab idee, nagu lapsed peaks olema inimese ainus investeering, kellele vanaduses loota. Twitteri postituses avaldas ta oma kahe miljoni eurose aktsiaportfelli, et öelda: pensionär võiks hoopis ise rikas olla ja mitte vajada oma lastelt rahalist tuge.
Investor, finantsökonomist doktor ja õppejõud Kristjan Liivamägi rääkis investor Toomase tunnis lastele investeeringute tegemisest ning selle eesmärgist harida neid eluks vajalikel teemadel, mida koolis ei õpetata.
Kristjan Liivamägi (34) võiks päevapealt jalad seinale lüüa ja elada nagu kuninga kass – linnaametniku ja lektorina töötav investor on kümne aastaga saavutanud portfelli, millelt laekub talle iga kuu üle 8000 euro passiivset tulu. Ent teekond selleni on tähendanud sellist töötahet ja pühendumist, mis ilmestab hästi, miks miljonäriks saavad vähesed.
Keskkonnainvesteeringute Keskus ootab tööstusettevõtteid taotlema toetust ressursitõhususe investeeringuteks. Toetuse eesmärk on suurendada ettevõtete ressursi- ja energiatõhusust ning kasutada loodusressursse säästlikumalt.