Saksa valitsus kavatseb üle võtta kolm suurt energiafirmat
Saksa valitsus peab kõnelusi kolme suure energiafirma - Uniper SE, VNG AG ja Securing Energy for Europe GmbH - ülevõtmiseks, rääkisid allikad Bloombergile.
Soome Fortum näeb oma Saksa tütarettevõtte Uniperi kahjumite jätkumist vähemalt kuni oktoobri alguseni, kui teatas neljapäeval oma teise kvartali tulemused, mis tõid 7,4 miljardi euro suuruse puhaskahjumi, vahendab Reuters. Terve esimese poolaasta kahjumiks tuli Saksa äri tõttu 10,2 miljardit eurot.
11 249 töötajaga Saksa kommunaalettevõte Uniper, mis sai eelmisel kuul 15 miljardi euro suuruse riikliku päästepaketi, teatas esimese poolaasta 12,3 miljardi euro suurusest puhaskahjumist, mis oli peamiselt tingitud Venemaa gaasitarnete vähenemisest, mis sundis ettevõtet ostma kõrgema hinnaga mujalt.
Veel kuni 20. juuni pärastlõunani on jaeinvestoritel võimalik osa saada Summus Capitali avalikust võlakirjaemissioonist. Summus Capital on üks Baltikumi ja Poola kiirelt arenev kinnisvarainvesteeringute ettevõtte. Tegemist on suuruselt ühega viimaste aastate olulisematest võlakirjapakkumistest Baltikumis ning ühtlasi esimese korraga, kui Summuse võlakirju saavad märkida ka jaeinvestorid Eestis, Lätis ja Leedus.