investor Toomas • 28. aprill 2015 kell 11:14

Investor Toomas: osta Apple, OEG ja unusta need ära!

Investor Toomas.  Foto: Anti Veermaa

Hiljuti teatasid majandustulemused Apple ja Olympic Entertainment Group, mis mõlemad on ka minu portfellis. Annan nüüd oma hinnangu sellele, kuidas mõlemal firmal läks.

Esmaspäeval enne südaööd tegi kvartalitulemused teatavaks tehnoloogiahiiglane Apple, mis taas suutis kübarast tõmmata jänese ning analüütikuid üllatada. Apple teenis puhaskasumina 13,6 miljardit dollarit ehk 2,33 dollarit aktsia kohta. Käive kasvas aastaga 27% ning tõusis 58 miljardi dollarini. Analüütikud ootasid 56 miljardi dollarilise käibe juures puhaskasumiks 2,16 dollarit aktsia kohta.

Jälgisin ka Apple'i tulemuste avalikustamist telekanalist CNBC ning jään tulemustega rahule. Analüütikud ülistasid Apple'it tulemuste järgselt ja andsid andeks kõik nö „patud“, mida investorid on tehnoloogiafirmale ette heitnud. Üheks selliseks on väike dividend ning suur raha hulk, mida võiks ju investoritele välja maksta. Samas on tegemist olnud hea kasvuaktsiaga ning see on korvanud ka väiksed dividendid.

Pikaajaline nägemus

Kõlama jäi ka analüütikute soovitus hoida Apple'it pikaajaliselt. Põhjenduseks toodi, et Apple jätkab kasvamist, nutikell on hästi müümas ning iPhone'ide müük oli üle ootuste. Apple'i tulemused toidavad ka minu ootusi, et tehnoloogiafirma aktsia hind jätkab tõusmist. Müümise peale ma küll ei kavatse mõelda.  

Teine ettevõte, mille olen ostnud ja heas mõttes ära unustanud, on Olympic Entertainment Group, mis teatas täna oma tulemused. Kasiinofirma müügitulud ulatusid esimeses kvartalis 39,1 miljoni euroni, mis on 12,4% rohkem kui aasta eest samal ajal. Emaettevõtja osa tänavu esimese kolme kuu konsolideeritud puhaskasumist oli 5,5 miljonit eurot, mis oli 12,25% rohkem kui eelmine aasta samal ajal.

Ei tormanud müüma

Veebruari lõpus, kui OEG avaldas enda neljanda kvartali tulemused, reageeris aktsia kolmeprotsendilise langusega. Siis kirjutasin ma tulemuste kohta kommentaari ja ütlesin, et mina müüjate hulgas pole, sest vaatamata kasumi langusele, on mitmeid positiivseid faktoreid, mis muudavad Olympicu aktsia jätkuvalt atraktiivseks. Ühe sellise faktorina tõin välja Hiltoni luksushotelli, mida kasiinofirma praegu ehitab.

Plaanisin aasta alguses aktsiat müüa. Umbes jaanuari keskpaigas, kui Olympicu aktsiahind oli kukkunud alla 1,7 euro taset, mõtlesin korraks, et ehk müün aktsiad ära. Aktsiahind oli ju oktoobris üle 2 euro! Samas, eks OEG ole kasvuaktsia nagu Apple ning parim, mis mõlema puhul teha, on lihtsalt unustada, et need sul portfellis on. Las nad kasvavad rahus!

Hetkel kuum