investor Toomas • 10. juuli 2015 kell 12:45

Investor Toomas: üks silm nutab, teine naerab

Investor Toomas   Foto: Anti Veermaa

Tulemustehooaeg sai sel nädalal alguse ja kuigi ootan enda portfellis olevatele firmadele kasumi kasvu, arvan, et kõik ei pruugi siiski nii hästi minna.

Minu portfellis teatavad esimesena enda teise kvartali tulemused Apple ja Microsoft 21. juulil. Kuigi Apple’i kasumile prognoositakse peaaegu 40 protsenti tõusu, muudavad mind murelikuks ikkagi tugev dollar ja nutikellade müük. Nimelt avalikustas uuringufirma Slice Intelligence, et nutikella müük on kukkunud lausa 90 protsenti. Vidina müük on langenud alates aprillist, kui see turule tuli. Kuigi nutikella osa Apple’i tuludest pole nii märkimisväärne kui seda on näiteks iPhone, muudab mind siiski murelikuks see, et massid pole uut seadet nii hästi vastu võtnud.

Ka Microsoft paneb kukalt kratsima

Hiljuti teatas tarkvarahiiglane, et plaanib koondada 7800 inimest ning maha kanda 7,6 miljardit dollarit vaid 14 kuud tagasi ostetud Nokia mobiiltelefonide tootmise väärtusest. Microsoft on suur ja rahakas ettevõte, kuid neil pole mobiilsete seadmete turul kõige paremini läinud. Areng näib kohati takerdunud olevat teatud valdkondades ja nutitelefonidega ollakse selgelt turul, kus neil tuleb teiste sabas sörkida. Samas investorina loodan, et kulude vähendamisega suudetakse muutuda efektiivsemaks ja selliseks ettevõtteks, mis suudaks kiiremini kasvada.

Balti börsi esimene pääsuke Tallinna Vesi

Minu portfellis olevatest Balti börsifirmadest teatab esimesena tulemused Tallinna Vesi. Dividendisaurusel on praegu käsil kohtuvaidlus konkurentsiametiga. Möödunud kuu esimeses pooles teatas Tallinna halduskohus, et ei toeta Tallinna Vee seisukohta, millega soovitakse veetariife tõsta. Veefirma teatas, et vaidlustab otsuse ringkonnakohtus. Aktsiahinnale mõjus see halvasti ning siis oligi see päev, kui mina tegin pärast paari aastat uuesti investeeringu Tallinna Vette.

Mis puudutab minu ootusi, siis ootan ikkagi kasumi kasvu. Usun, et see tuleb 2-6%. Suuremat kasumikasvu ootaks siis, kui suvi läbi, sest teatavasti tarbivad inimesed kuuma ilmaga rohkem vett.

Ootan häid tulemusi Aprangalt ja Leroylt

Häid tulemusi ootan ka Aprangalt, kuna riiete jaemüüja käive on stabiilselt kasvanud. Näiteks juunis kasvas käive koos käibemaksuga 8 protsenti, teises kvartalis 8,6 protsenti ning aasta algusest kuni juuni lõpuni on käibe kasv ulatunud 8,5 protsendini.

Arvan, et head teise kvartali tulemused tulevad ka lõhetootjal Leroy Seafood, kes avalikustab need 13. augustil. Analüütikud suhtuvad üha optimistlikumalt lõhekasvataja väljavaadetesse. 13 analüütikust, kes ettevõtet katavad, on ainult ühel müügisoovitus. Ka aktsiahind on viimasel ajal üsna märkimisväärselt tõusnud.

Vaatan praegust tulemustehooaega nii, et üks silm nutab ja teine naerab, kuna kardan, et ebasoodsad valuutakursid ja teatud sektorite nõrkus on suutnud külvata ebakindlust, kuid rõõmsaks teeb see, et minu portfellis on kvaliteetfirmad, mis suudavad ka keerulistel aegadel toime tulla.

Hetkel kuum