investor Toomas • 18. oktoober 2016 • 2 min
Jaga lugu:

Investor Toomas: milline on Baltic Horizoni dividenditootlus?

Baltic Horizon Fondi ennustatav aastane dividenditootlus on 7-9 protsenti.  Foto: PantherMedia/Scanpix

Mulle kirjutas lugeja Andres, kelle huvi suvel Tallinna börsil noteeritud Baltic Horizon Fondi vastu on minu kommentaare lugedes kasvanud. Täpsemalt soovis ta teada, kui suur on fondi aastane dividenditootlus.

„Kirjutasid huvitava artikli Baltic Horizon Fundi käekäigust ja see tekitas huvi fondi vastu – oma kommentaaris mainid, et fond maksab investoritele dividende rohkem kui kord aastas, kas oskad öelda, mitu protsenti aastatootluseks võiks tulla?“ kirjutas Andres.

Eesmärk paigas

Baltic Horizon Fondi osakute avaliku pakkumise ja kauplemisele võtmise prospektist selgub, et fondivalitseja eesmärk on teha osakuomanikele väljamakseid vähemalt 80 protsendi ulatuses fondi rahavoost. Seejuures peetakse silmas rahavoogu kinnisvara äritegevusest, millest on maha arvatud kinnisvara jooksvad kapitalikulud kvaliteedi säilitamiseks ning laenude intressikulud.

Väljamaksete tegemisel võetakse ka arvesse, et nende tegemine ei tohi ohtu seada fondi likviidsust. Sealhulgas võib viiendiku fondi iga-aastasest puhastulust kasutada jätkuinvesteeringuteks olemasolevasse kinnisvarasse.

Eelnevast lähtuvalt on fondivalitseja seadnud endale eesmärgi teha investoritele igal aastal rahaline väljamakse, mille suurus on 7-9 protsenti investeeritud kapitalist. Väljamaksete sageduseks on vähemalt kaks korda aastas, kuid Baltic Horizon jätab endale võimaluse neid ka sagedamini teha.

Otsus eelmisel nädalal

Eelmise töönädala keskel potsatas investorite postkasti aga teade Baltic Horizonilt. Nimelt teatas fondivalitseja Northen Horizon Capital, et vastu on võetud otsus teha osakuomanikele jooksva aasta ärikasumist väljamakse umbes 2 protsendi ulatuses. Tegemist on 1,1 miljoni euro suuruse summaga, mis teeb 0,026 eurot osaku kohta.

Dividendid laekuvad investorite kontodele 28. oktoobril ning seda eeldusel, et osakuomanik on registrisse kantud 16. oktoobri kell 23.59 seisuga.

Eelistan stabiilsust

Kuigi Baltic Horizon Fondi 7-9protsendine aastatootlus on muljetavaldav, peab minusugune keskeas konservatiivne investor mõtlema ka sellele, et hoolimata heast intressist on fondiosakute kõikumine siiski suurem kui võlakirjade puhul. Seetõttu olen sarnast tootlust otsinud just viimastest finantsinstrumentidest ning seetõttu sisaldab minu portfell nii InBanki kui ka LHV võlakirju.

See aga ei tähenda, et Andrese jaoks, kelles tekkis Baltic Horizoni vastu huvi ning kelle investeerimisprofiil võib olla minu omast mõnevõrra erinev, poleks tegemist väärt investeeringuga.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt